Masaż leczniczy i relaksacyjny - poznaj jego zalety

źródło: pixabay.com

Masaż znany jest człowiekowi od ponad 5000 lat. Na początku stosowano go w Starożytnych Chinach i Indiach. Obecnie stosowany jest zarówno w gabinetach rehabilitacyjnych, jak i kosmetycznych. Wszystko za sprawą tego, że masaż korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także urodę. Jakie konkretnie zalety dla naszego organizmu ma masaż i gdzie najlepiej zapisać się na sesję masażu?

 

Jakie właściwości ma masaż?

Jak to zostało wspomniane wyżej, masaż może być stosowany w celu poprawy naszego zdrowia, jak i urody. Masaż jest przede wszystkim wykorzystywany w momencie, gdy chcemy pozbyć się bólu. Bardzo często związany jest on ze stresem i napięciem mięśniowym, dlatego warto w tym przypadku wybrać masaż leczniczo-relaksacyjny. Pomoże on przede wszystkim rozluźnić mięśnie, które będąc w ciągłym napięciu mogą powodować silne bóle. Masaże najczęściej stosowane są przy bólach kręgosłupa (różnych jego odcinków), obręczy barkowej czy stawów. Można zdecydować się również na masaż pobudzający krążenie, który polecany jest przede wszystkim przy silnych opuchliznach kończyn. W takim przypadku można również zdecydować się na masaż limfatyczny, który oprócz pobudzania krążenia, ma korzystny wpływ na naszą skórę – pomaga w walce z cellulitem.

Masaż może mieć także korzystny wpływ na naszą urodę. Kiedy pozbędziemy się stresu, nasza skóra odwdzięczy się nam pięknym i promiennym wyglądem. Oprócz tego, masaż ciała czy twarzy pozwoli na lepsze wchłanianie substancji odżywczych zawartych w kosmetykach, które stosowane są w czasie masażu.

Aby poprawić sobie nastrój możemy się zdecydować na wykonanie  profesjonalnego makijażu permanentnego. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas np. rano przed wyjściem do pracy. Chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć gabinet wykonujący taki zabieg? zobacz Makijaż permanentny. Czy warto? Gdzie go wykonać?

Gdzie umówić się na masaż?

Masaże, szczególnie relaksacyjne i urodowe proponowane są coraz częściej w gabinetach kosmetycznych. Takie miejsce można znaleźć przy pomocy portalu moment.pl. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać swoją miejscowość i wybrać rodzaj zabiegu, jaki nas interesuje. Portal to także miejsce, dzięki któremu można zarejestrować się do wybranej osoby na zabiegi kosmetyczne. Do tego trzeba się zarejestrować na stronie i wybrać dogodny dla siebie termin. Nie ma konieczności dodatkowego potwierdzania terminu telefonicznie czy osobiście.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Dominika

Uwielbiam masaże! Najlepszy

Uwielbiam masaże! Najlepszy sposób na rozluźnienie, pozbycie się napięc spowodowanych silnym stresem i likwidacją bólu. Polecam!

0
0

Skomentuj