Masz kłopoty z pamięcią? Sprawdź sobie poziom cukru we krwi!

Kategorie: 

www.sxc.hu

W najnowszym numerze czasopisma Neurology opublikowano wyniki badania przeprowadzonego przez pracowników kliniki Charité z Berlina. Wynika z nich, że u osób z wysokim poziomem cukru we krwi spotyka się znacznie częściej problemy z pamięcią, niż u osób z niskim jego poziomem.


Badanie przeprowadzono na kilkudziesięciu zdrowych osobach, których średnia wieku wynosiła 63 lata. Okazało się, że pamięć uczestników eksperymentu była silnie zależna od zawartości cukru w ich krwi. Jeśli utrzymywał się on stale na wysokim poziomie, to dana osoba np. częściej zapominała słów. Potwierdzenie tej tezy wymaga oczywiście dalszych badań, na większej grupie wolontariuszy.


Wynik badania potwierdził, że do późnych lat powinniśmy unikać nadwagi, jeść dużo warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i ryb. Regularny ruch również ma korzystny wpływ na poziom cukru we krwi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika x

Negatywny wpływ na poziom

Negatywny wpływ na poziom cukru we krwi ma przede wszystkim jedzenie rekomendowanych w tej notce produktów pełnoziarnistych... Widzę w tym zasadniczą SPRZECZNOŚĆ, co podważa wartość merytoryczną tego materiału.

0
0

Skomentuj