Medycyna alternatywna - główny konkurent tradycyjnych metod leczenia

Kategorie: 

Źrodło: jayalove.com

Przez wiele stuleci medycyna niekonwencjonalna - inaczej zwana: alternatywną, szła łeb w łeb z medycyną tradycyjną, nie ustępując jej w niczym, a czasem wręcz przewyższając skutecznoscią. Było to możliwe dzięki wiedzy zgromadzonej przez tysiące lat przez naszych przodków, którzy wyspecjalizowali się w zapobieganiu i leczeniu różnych dolegliwości.

 

Istnieje wiele rodzajów medycyny alternatywnej, nie starczyłoby czasu ani papieru, żeby wszystkie dokładnie opisać. Do najbardziej interesujących i popularnych należą:


Homeopatia


Jest to jedna z najbardziej interesujących i niezwykłych niekonwencjonalnych metod leczenia, która koncentruje się na głęboko ukrytej przyczynie schorzenia, stopniowo uwalniając od niej organizm chorego.
Ta metoda leczenia pojawiła się prawie dwa wieki temu, w wyniku doświadczeń prowadzonych na sobie przez znanego niemieckiego lekarza i opiera się na wierze w to, że podobne można wyleczyć podobnym. Innymi słowy: od czego człowiek zachorował, tym można go wyleczyć, jednak ściśle stosując sie do wyznaczonych dawek. Podstawowe podejście do chorego w homeopatii nie polega tylko na analizie stanu zdrowia, ale bierze się pod uwagę również jego stan umysłu oraz przyczynę zachorowania. Celem takiego postępowania jest uruchomienie wszystkich mechanizmów obronnych organizmu i wysłanie ich do walki z chorobą.


Homeopatia najlepiej sprawdza się w leczeniu przewlekłych chorób i zaburzeń czynnościowych. Ponadto, metoda ta może osiągnąć dobre wyniki w leczeniu chorób układu nerwowego, bólów głowy, nerwic, zaburzeń snu. Pomaga również w leczeniu chorób związanych z układem pokarmowym: zaburzenia przewodu pokarmowego, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie jelita grubego, żołądka, wątroby, trzustki, hemoroidy i choroby jelit. Homeopatią można wspomóc się również w leczeniu nadciśnienia oraz w chorobach układu sercowo-naczyniowego.

 

Dobry lekarz homeopata może wyleczyć wahania cyklu miesiączkowego, zapalenie narządów płciowych, zapalenie gruczołu krokowego, czy przewlekłe zapalenie przydatków. Także zaburzenia układu oddechowego: astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, zapalenie migdałków, zapalenie gardła, zapalenie zatok, ból gardła, alergiczny nieżyt nosa - to wszystko można wyleczyć za pomocą homeopatii. Ci, którzy chcą mieć zdrową skórę, mogą przy pomocy homeopatii wyleczyć trądzik, otarcia skóry, wypryski, pokrzywkę, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, brodawki, a nawet HPV. 

Homeopatię poleca się szczególnie kobietom w ciąży i karmiącym, dzieciom i alergikom.


Ziołolecznictwo


Prawdopodobnie każdy z nas wie, na czym polega ziołolecznictwo, które wykorzystuje moc ziół z korzyścią dla organizmu ludzkiego. Można śmiało stwierdzić, że większosć z nas korzysta z tej niekonwencjonalnej metody leczenia i wzmacniania ogranizmu. Herbatka z melisy w nerwowy poranek, napar z szałwii na trudno gojące się rany, mięta na problemy z trawieniem.

 

Korzystanie z tej metody terapii wzmacnia organizm i pomaga w rekonwalescencji, w zapobieganiu wielu chorobom, a takze w leczeniu tych istniejących. Należy jednak pamietać, aby ziołowych specyfików - tak jak tradycyjnych lekarstw - nie nadużywać. W zbyt dużych dawkach wszystko szkodzi.


Aromaterapia - jak zapachy wpływają na nasze zdrowie


Aromaterapia to dość stara nauka, którą stosowali nasi przodkowie, aby wzmocnić organizm i przywrócić zdrowie. Nauka ta nie dzieli człowieka na części, ale koncentruje się na nim jako na całości, dlatego leczenie kierowanie jest zarówno do ciała, jak i umysłu. I to daje pozytywne rezultaty.


Wiadomo, że różne zapachy mogą mieć wpływ na nasze ciało - zarówno na stan fizyczny, jak i na stan emocjonalny. Poddając sie aromaterapii, człowiek może poprawić swój stan zdrowia, wzmocnić odporność, poprawić stan emocjonalny i pamięć, a także zapobiec pojawieniu się nowych chorób.


Naturaterapia - połączenie z naturą


Korzystając z tej metody leczenia należy skoncentrować się na sygnałach wysyłanych z naszego ciała, które ma na tyle "rozumu", że wie czym i jak się leczyć. Można mu w tym pomóc, jeśli wsłuchamy się w nasz organizm. Pomóc organizmowi człowieka samemu uporać się z problemami - to jest główna zasada naturoterapii, którą głosił już Hipokrates i jego zwolennicy.

 

W procesie tym pomagają mu naturalne leki, pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego pochodzenia.
Sama przyroda przychodzi na ratunek człowiekowi, gdy ten potrzebuje pomocy i pomaga mu poradzić sobie z chorobą przy pomocy wielu metod, narzędzi i wiedzy, przekazywanej nam z pokolenia na pokolenie. Leczeniu dźwiekiem, metaloterapii, koloroterapii, leczeniu minerałami, chiropraktyce, leczeniu dietami i wielu, wielu innym znanym powszechnie i bardzo nietradycyjnym metodom kontroli zdrowia udało się zdobyć rzesze zwolenników na całym świecie.


Istnieją jednak schorzenia, których metody alternatywne nie są w stanie całkowicie wyleczyć. Choroby nowotworowe, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie płuc, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, są czymś, co wymaga bardziej inwazyjnych metod leczenia. Jednak wspomagając się metodami homeopatycznymi w tych chorobach, można poprawić swój stan zdrowia, likwidując niektóre objawy, a nawet wywołując remisję choroby.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Emilia C.

Cieszę się, że coraz więcej

Cieszę się, że coraz więcej jest stron propagujących niekonwencjonalne metody leczenia. Wiem, że one mogą bardzo pomóc tam, gdzie medycyna konwencjonalna nie daje sobie rady. Zwłaszcza, że ta ostatnia często skupia się na likwidowaniu objawów, a nie na prawdziwym, głębokim uzdrawianiu. Jak wspomniano wyżej, metod alternatywnych jest bardzo dużo i nie sposób ich wszystkich wymienić w jednym miejscu. Dodałabym tutaj jednak jeszcze medycynę energetyczną, której ogromną skuteczność sprawdziłam na sobie i która przez niektórych nazywana jest medycyną przyszłości. Dziękuję i pozdrawiam!

0
0

Skomentuj