Medyczna marihuana łagodzi objawy u osób cierpiących na autyzm

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Z dotychczasowych badań wynika, że medyczna marihuana łagodzi objawy wielu chorób, począwszy od epilepsji i depresji po chroniczny ból. Wygląda na to, że do tej listy możemy również dodać objawy autyzmu.

 

W latach 2015-2017, naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona przez sześć miesięcy prowadzili badania z udziałem 188 pacjentów, cierpiących na spektrum autystyczne (ASD), których średni wiek wynosił nieco ponad 18 lat. Większości z nich podawano olej konopny, który zawierał 30% kannabidiolu (CBD) i 1,5% tetrahydrokannabinolu (THC).

 

Wyniki eksperymentu nie pozostawiają złudzeń. Ponad 80% rodziców pacjentów powiadomiło o znacznym lub umiarkowanym złagodzeniu objawów, takich jak drgawki, depresja, niepokój czy napady wściekłości. Po zakończeniu badań, więcej pacjentów zgłosiło dobrą jakość życia (z 31,3% do 66,8%), pozytywny nastrój (z 42% do 63,5%) dobrą jakość snu (z 3,3% do 24,7%) i dobrą koncentrację (z 0% do 14%).

Izraelscy naukowcy stwierdzili, że terapia olejem konopnym okazała się nie tylko bezpieczna, ale także skuteczna w łagodzeniu objawów spektrum autystycznego. Jednak potrzebne będą kolejne badania, aby lepiej zrozumieć efekty stosowania medycznej marihuany na pacjentach z ASD.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj