Mężczyzna próbował zjeść najostrzejszą papryczkę na świecie, która wypaliła dziurę w jego gardle

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

47-letni Amerykanin zjadł hamburgera z papryczką o nazwie naga jolokia. Obecnie człowiek musi konsumować pożywienie przez rurkę.

 

Podczas nietypowego posiłku, mężczyzna zaczął gwałtownie wymiotować, w wyniku czego konieczna była natychmiastowa hospitalizacja. Lekarze odkryli w jego przełyku 2,5 centymetrową dziurę, w szpitalu mężczyzna spędził 23 dni.

Papryczka uchodzi za najostrzejszą na świecie, rośnie w Indiach i znana jest również jako "papryka duchów". W opublikowanym artykule lekarze przyznali: "Przypadek ten służy jako ważne przypomnienie o potencjalnych zagrożeniach wobec życia".

 

Naga jolokia w rankingu Scoville'a ma ponad milion jednostek. Dla przykładu: słodka papryka posiada 0 jednostek, Tabasco 100, a Jalapeno 2,500.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika emigrant

Jak by sie ktos pofatygowal

Jak by sie ktos pofatygowal doczytac do konca ten szmatlawy artykulik z brukowca daylimail to by wiedzial ze dziura mu powstala z powodu gwaltownego wymiotowania. co i tak wydaje sie wierutna bzdura.

0
0
Portret użytkownika Wtf?

Jaja sobie robisz Kobieto?!

Jaja sobie robisz Kobieto?! Większe bzdury to tylko Tallinn wypisuje! Od kiedy kapsaicyna wypala dziury w przełyku?! W ogóle od kiedy kapsaicyna powoduje reakcje termiczne w zetknięciu z tkankami i błoną śluzową? Proszę cię skończ wypisywać te brednie, bo z każdym kolejną "wrzutką" upodabniasz się do tego jełopa Tallinna!

I tak na marginesie od kiedy Naga Jolokia jest najostrzejszą papryczką ze wszystkich dostępnych?! Z tego co mi wiadomo to jest dopiero trzecia w rankingu (biorąc pod uwagę tylko papryczki). Proszę skończ pisać, bo aż człowieka skręca przy czytaniu takich bredni!. 

0
0

Skomentuj