Mieszanie alkoholu z napojami energetycznymi niebezpieczne dla naszego zdrowia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mieszanie napojów energetycznych z alkoholem może być ryzykownym połączeniem, prowadzącym do zwiększonego ryzyka wypadków i urazów – sugerują badania naukowców z Kanady. Kofeina zawarta w napojach energetycznych może skłaniać do spożywania większej ilości alkoholu niż zwykle.

 

Mieszanie alkoholu z napojami energetycznymi staje się coraz bardziej popularne, zarówno w pubach i klubach, jak i w domu. Jednak ostatnie badania sugerują, że picie alkoholu zmieszanego z napojami z wysoką zawartością kofeiny może być bardzo ryzykowne.Napoje energetyczne zawierają duże ilości kofeiny, zwykle około 80 mg w 250 ml puszce. Oprócz tego, ogromną część zawartości stanowi cukier, a także składniki takie jak tauryna. Wysoki poziom kofeiny może prowadzić do stanów niepokoju, ataków paniki oraz zwiększonego ciśnienia krwi.

 

Według badań, napoje energetyczne mogą przyczynić się do niewłaściwej oceny stanu upojenia alkoholowego, przez co ludzie spożywają więcej alkoholu i angażują się w bardziej ryzykowne i niebezpieczne zachowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj