Mikrodawkowanie grzybów halucynogennych poprawia kreatywność i wyobraźnię

Kategorie: 

Źródło: Alan Rockefeller/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Na świecie coraz więcej mówi się o korzyściach, wynikających z zażywania małych dawek tzw. magicznych grzybów. Wyniki wielu badań jasno wskazują, że zawarte w nich związki psychodeliczne bardzo pozytywnie wpływają na stan psychiczny i mogą znaleźć wiele zastosowań medycznych. Najnowsze testy tylko potwierdzają ten stan rzeczy.

 

Luisa Prochazkova z Uniwersytetu w Lejdzie w Holandii i jej zespół zaprosiła do eksperymentu 36 osób, którym podano średnio po 37 mg suszonych trufli. Naukowcy sprawdzali, w jaki sposób zawarte w nich związki psychodeliczne wpłyną na funkcje kognitywne mózgu.

 

Przed i po otrzymaniu psychodelików, uczestnicy byli poddawani różnym testom, z pomocą których sprawdzano ich inteligencję płynną, myślenie konwergentne i myślenie rozbieżne. Badacze zaobserwowali u uczestników poprawę umiejętności umysłowych - dzięki psychodelikom, stali się bardziej płynni, kreatywni i oryginalni w rozwiązywaniu problemów.

Kolejny raz potwierdzono, że substancje psychodeliczne wspomagają kreatywność i wyobraźnię. Mikrodawkowanie zyskało wielką popularność odkąd pojawiły się pierwsze doniesienia o pracownikach Doliny Krzemowej, którzy podobno zażywają niewielkie ilości związków psychoaktywnych, aby zwiększyć swoją wydajność w pracy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj