Minuta aktywności fizycznej osób starszych może uratować im życie

Kategorie: 

dreamstime.com

Wystarczy minuta spaceru dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Florida po przeanalizowaniu danych dotyczących zdrowia ponad 1000 osób w podeszłym wieku.

 

Jak podaje Zee News, uczestnicy którzy wykonywali kilka ćwiczeń codziennie i stosowali zdrową dietę, żyli dłużej i w lepszej kondycji zdrowotnej. Taki styl życia pomagał utrzymywać poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi we właściwych granicach. Również regularne prace domowe i aktywność w przydomowym ogródku wywierały podobny efekt i w konsekwencji poprawiały jakość życia osób starszych.


Zdaniem naukowców lepiej jest pozostawać w ruchu w ciagu całego dnia, niż ćwiczyć intensywnie raz na jakiś czas. Jeśli ludzie spędzali mniej czasu siedząc, stan zdrowia ich układu sercowo-naczyniowego znacznie się poprawiał. Dlatego właśnie lekarze podkreślili, jak ważne jest zachowanie aktywności fizycznej przez osoby starsze.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika demik

Minuta spaceru to moze nie

Minuta spaceru to moze nie ale aktywnosc fizyczna owszem poprawia uklad krążenia i potrzebna jest nietylko w wieku podeszlym ale wszystkim Wiec naukowcy nic nowego nie wymyżlili zreszta jak zwykle .

0
0
Portret użytkownika tubylec

Minutę przebiegu to prawie

Minutę przebiegu to prawie każdy codziennie zrobi, choćby do kibla i z powrotem .. a i tak kto ma umrzeć to umrze. Ale nie oszukujmy się .. minuta chodzenia to za mało żeby zrównoważyć lata niezdrowego stylu życia i jedzenia leków.

0
0

Skomentuj