Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 zagrożone z powodu ... komarów

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Jak podaje BBC, fani piłki nożnej wybierający się do Brazylii na XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, narażają się na zachorowanie na gorączkę denga. Jak ostrzega profesor Simon Hay z Uniwersytetu Oksfordzkiego - problem z gorączką, która rozprzestrzenia się przez ukąszenia komara i na którą nie ma leku, ani szczepionki, może wystąpić w 3 z 12 miast, które będą gościć fanów piłki nożnej z całego świata.


Największe ryzyko zakażenia wystąpi podczas meczy, które odbędą się w miastach na północnym-wschodzie kraju - w Fortaleza, Natal i Salvador. Należy tu dodać, że Brazylia jest jednym z ponad 100 krajów, które próbują zwalczyć gorączkę denga u siebie. Aby ograniczyć zagrożenie, władze miast będą musiały podczas Pucharu Świata podjąć odpowiednie środki w celu kontroli populacji komarów w pobliżu stadionów.


Objawy dengi pojawiają się 3-14 dni po ukąszeniu i mogą wahać się od łagodnej gorączki do wysokiej temperatury, wraz z mocnym bólem głowy, bólem oczu, bólami mięśni i stawów oraz wysypką. Najważniejsze dla pacjenta - w celu utrzymania poziomu nawodnienia organizmu. Śmiertelna forma gorączki denga, to gorączka krwotoczna. Charakteryzuje się gorączka, bólami brzucha, wymiotami i krwawieniem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj