Mleko z karaluchów posiada dużo wartości odżywczych, ale czy można je pić?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Moda na poszczególne produkty spożywcze, które określa się mianem „superfoods”, bardzo szybko się zmienia. Co więcej, jest też dość zróżnicowana – do łask mogą wrócić naturalne produkty, takie jak miód czy orzechy, ale równie dobrze zainteresowanie wzbudza wartość odżywcza tzw. mleka karaluchów.

<--break->

 

Od lat wiadomo, że jeden z gatunków karalucha jest żyworodny i karmi swoje potomstwo mlekiem, w taki sam sposób, co ssaki. Pokarm ten okazuje się być bardzo odżywczy, gdyż zawiera aż trzy razy więcej białka od mleka krowiego.

 

Ludzie stają się coraz bardziej odważni pod względem swoich wyborów żywieniowych. Stąd pomysł na picie mleka owadów nie wydaje się być aż tak abstrakcyjny. Temat podchwyciło już kilka firm, między innymi południowoafrykańska Gourmet Grubb, która chce sprzedawać mleko o nazwie „Etnomilk”, pozyskiwane z karaluchów hodowlanych.

Mimo rosnącej od 2016 roku popularności tej nietypowej alternatywy dla mleka krowiego, wciąż nie podano oficjalnej informacji na temat bezpieczeństwa spożywania mleka wytworzonego przez owady. Jeśli jednak okaże się ono zdatne do spożycia przez ludzi, asortyment półek sklepowych rozszerzy się o kolejną bardzo dziwną propozycję posiłku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj