Mleko zwiększa ryzyko śmiertelnej choroby: lekarze ujawnili jego szkodliwość

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Mleko jest częścią życia miliardów ludzi na naszej planecie. Pewne jest, że codziennie spożywają go miliony mężczyzn. Jednak niewiele osób wie, że zwykła substancja może mieć zły wpływ na gruczoł krokowy.

Gruczoł krokowy jest organem w męskim ciele związanym z pęcherzem. Nowe badanie przeprowadzone przez grupę naukowców z Loma Linda University of Health ze Stanów Zjednoczonych wykazało, że picie dużych ilości mleka zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty. Wyjaśnia to fakt, że produkt zawiera specjalne hormony, ponieważ około 75% krów mlecznych jest w ciąży. Do takich wniosków doszli amerykańscy autorzy po ośmioletnim badaniu 28 000 mężczyzn.

 

Wywiady i ankiety przeprowadzono z mężczyznami. Wyniki badania wykazały, że mężczyźni, którzy spożywali około 430 gramów produktów mlecznych dziennie (1 ¾ szklanki mleka) mieli o 25% wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty niż mężczyźni, którzy spożywali tylko 20,2 gramów produktów mlecznych dziennie (1/ 2 szklanki mleka). 

„Nasze wyniki dodają istotną wagę innym dowodom, że regularne spożywanie dużych ilości mleka jest czynnikiem ryzyka raka prostaty” – powiedział dr Gary Fraser, MBChB, główny badacz i profesor w Loma Linda University School of Medicine. Jak zmniejszyć ryzyko raka prostaty?

Fraser radzi mężczyznom z rodzinną historią raka prostaty lub innymi czynnikami ryzyka, aby byli „ostrożni” w spożywaniu nawet umiarkowanych ilości mleka krowiego w ramach diety. „Jeśli uważasz, że ryzykujesz powyżej średniej, rozważ soję, owies, orzechy nerkowca i inne alternatywy dla mleka.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj