Młoda krew dodaje sił witalnych starszym osobnikom

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Amerykańska firma Alkahest przeprowadziła eksperyment, który polegał na pobraniu krwi od młodych ludzi i wstrzyknięciu jej do organizmu starszej myszy. Badania wykazały, że młoda krew ma właściwości wręcz odmładzające.

 

Dotychczasowe badania potwierdziły, że wymiana krwi między młodą a starą myszą daje niesamowite efekty. Starsze osobniki otrzymały dodatkowe siły witalne a ich mózgi zostały dosłownie odmłodzone, ale efekt u młodszych osobników był dokładnie odwrotny - ich mózgi z kolei zaczęły wykazywać oznaki starzenia.

 

Krew, a właściwie osocze młodej krwi, potrafi zregenerować nie tylko mózg, ale także inne organy, takie jak serce czy wątroba. Sakura Minami i jej zespół badawczy postanowiła sprawdzić, czy krew młodych ludzi posiada takie same właściwości. Pobrano więc próbki krwi od osób w wieku 18 lat i dwa razy w tygodniu wstrzykiwano ją 12-miesięcznym myszom.

 

Efekty zaobserwowano już po trzech tygodniach. Starsze myszy, po otrzymaniu młodej ludzkiej krwi, zostały poddane różnym testom fizycznym i umysłowym. Badacze ustalili, że gryzonie poddane eksperymentowi zachowywały się tak jakby miały dopiero 3 miesiące - sprawność fizyczna, pamięć oraz umiejętności poznawcze uległy wyraźnej poprawie. Firma Alkahest twierdzi, że ich praca może przyczynić się do powstania nowej terapii, która będzie polegała na przetaczaniu młodej krwi starszym osobom. Coraz częściej mówi się, że świeża krew może być lekiem na długowieczność.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj