Nadmiar ćwiczeń może doprowadzić do śmierci, ostrzegają naukowcy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Mayo Clinic Proceedings dowodzą, że białoskórzy mężczyźni, którzy ćwiczą co najmniej 7,5 godziny w tygodniu są prawie dwukrotnie bardziej narażeni na choroby serca od osób, które wykonują mniej wysiłku fizycznego.

 

Specjaliści podzielili uczestników badania na trzy różne grupy, opierając się na ich aktywności fizycznej i dopasowując ją do pewnych ogólnych wzorców. Grupa pierwsza ćwiczyła poniżej 150 minut tygodniowo, grupa druga około 150 minut tygodniowo, a grupa trzecia wykonywała aż 450 minut ćwiczeń fizycznych w ciągu tygodnia.

 

Długoterminowe badania wskazują na istotnie różne skutki dla zdrowia osób białoskórych względem osób czarnoskórych.

Współautor badania, kardiolog dr Jamal Rana, twierdzi – „Zbyt duża ilość ćwiczeń może prowadzić do wyższego ryzyka wystąpienia miażdżycy”.  

Naukowcy z Chicago porównali wzorce ćwiczeń z ostatnich 25 lat i dokonali zaskakującego odkrycia. Dowiedziono, że intensywnie ćwiczący biali mężczyźni są aż o 86% bardziej narażeni na gromadzenie się płytki miażdżycowej w tętnicach serca. Co ciekawe, problem ten nie dotyczy osób czarnoskórych.

 

Zasugerowano, że częsty i intensywny wysiłek fizyczny prowadzi do stwardnienia ścian naczyń krwionośnych, odkładania się w nich wapnia i stopniowego zwapnienia blaszki miażdżycowej. Naukowcy ostrzegają jednak, że nie jest to powód, dla którego ludzie powinni całkowicie przestać ćwiczyć. Należy jednak zachować zdrowy umiar.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika świadomościowypiotr

To może ta miażdżyca to jest

To może ta miażdżyca to jest jakiś odpornościowy efekt zmniejszenia ciśnienia na ścianki krwionośne żeby nie pękały, jeśli by tak było to miażdżyca jest odpowiedzialna za arytmie serca w  sposób trzeciej zasady dynamiki Newtona akcja=reakcja gdzie część odbitej energii wraca do serca wychamowując siłę uderzeń

0
0
Portret użytkownika świadomościowypiotr

Albo idąc tym tropem: gdy

Albo idąc tym tropem: gdy reakcja wychamowywuje siłe naporu krwi w tętnicach to zmniejsza się w nich ilość krwi w porównaniu do ilości krwi w żyłach to dysproporcja doprowadza do nierównej pracy serca a w konsekwencji do kwantowego przeznaczenia (sygnał elektryczny) które za to odpowiada

0
0

Skomentuj