Nadmiar snu poważnie szkodzi zdrowiu i zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci

Kategorie: 

www.sxc.hu
Badania wykazują, że nadmiar snu może być dla nas równie szkodliwy co jego niedobór. Naukowcy znaleźli jeszcze jeden, jak się wydaje, istotny element naszego trybu życia, mogący wpływać na nasze zdrowie. Jest nim zbyt długi sen, a w połączeniu z siedzącym trybem życia może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci.

 

Często słyszymy że sen działa jak lekarstwo, pozwala nam odpocząć, zregenerować organizm i nabrać dystansu do wielu spraw. Najnowsze badania naukowców z Australii wykazały, że ludzie którzy śpią ponad 9 godzin na dobę oraz spędzają większość czasu siedząc, to takie połączenie może być równie zabójcze jak palenie papierosów i picie.

 

W badaniu, przeprowadzonym na 230 000 uczestnikach przez Dr. Melody Ding z University of Sydney, zbadano wpływ snu na nasze zdrowie. Okazało się, że takie czynniki jak nadmiar snu i siedzenia nie mogą być przez nas ignorowane, w tym i palenie papierosów, nadmierne picie alkoholu czy zła dieta oraz nieaktywność fizyczna - wszystko to ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie.

 

W badaniach odkryto również że brak snu, mniej niż siedem godzin na dobę - również zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci. Także warto zadbać o odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia. Nawet jeśli będzie to tylko dłuższy spacer albo lekkie poranne ćwiczenia. Pamiętajmy o odpowiedniej ilości snu gdyż w taki sposób zmniejszymy ryzyko przedwczesnego zgonu.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/health/article-3356642/Too-sleep-bad-health-smoking-drinking-alcohol-9-hours-night-means-4-TIMES-likely-die-early.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Matex

Wow, a mi lekarz próbuje

Wow, a mi lekarz próbuje wcisnać że zbyt krótko sypiam i przez to moje zmęcznie. Tu lekarze specjaliści potwierdzają inną teorię.

0
0
Portret użytkownika atopik

Fajnie, bo tą metodę stosuję

Fajnie, bo tą metodę stosuję już od dawna, a teraz mam naukowe potwierdzenie co do jej skuteczności...

0
0

Skomentuj