Najlepsze pożywienie dla wspomagania regeneracji wątroby

Kategorie: 

Źródło: freeimages.com

Wszyscy żyjemy w bardzo toksycznym środowisku. Zatruta rozmaitą chemią jest nasza żywność, powietrze czy woda. Wszystkie te czynniki mogą stanowić spore wyzwanie dla naszej wątroby, która odpowiada za filtrowanie wszystkiego, co może być dla nas szkodliwe. Są na szczęście liczne sposoby wzmocnienia tego organu.

 

Wątroba jest bardzo ważnym organem. Bez wątroby, człowiek nie może przetrwać. Posiada ona wiele funkcji, w tym:

 

- Detoksykacja krwi, uwalniając ją od szkodliwych substancji (np. toksyn, leków, alkoholu i innych substancji.)

- Magazynowanie witamin i żelaza.

- Reguluje poziomem cukru.

- Wytwarza żółć, substancję niezbędną do trawienia tłuszczów.

- Wytwarza hemoglobinę, jak również insulinę i inne hormony.

- Niszczy stare czerwone krwinki.

 

Wątroba wykonuje wiele kluczowych funkcji życiowych, w wyniku czego jest bardzo podatna na choroby.

 

Oczyścić wątrobę można spożywając następujące pożywienie.

 

 

1. Buraki i marchew.

Marchew jest bogata w glutation, białko, które pomaga w detoksykacji wątroby. Oba produkty zawierają bardzo wiele flawonoidów roślinnych i beta-karoten. Spożywanie buraków i marchwi pomaga stymulować i poprawiać ogólną kondycję wątroby.

2. Pomidory.

One również mają dużą ilość glutationu, który, jak już wspomniano, doskonale odtruwa wątroby. Dodatkowo w pomidorach znajduje się likopen stanowiący ochronę przed rakiem piersi, rakiem skóry i rakiem płuc.

3. Grejpfruty.

Innym źródłem glutationu jest grejpfrut. Posiada też wysoką zawartość witaminy C i przeciwutleniaczy zwiększających wytwarzanie enzymów odpowiedzialnych za odtruwanie wątroby i intensyfikują fizyczne procesy czyszczenia.

4. Szpinak.

Surowy szpinak jest głównym źródłem glutationu, który wspomaga działanie enzymów wątrobowych, powodując szybsze oczyszczenie wątroby..

5. Owoce cytrusowe.

Cytryny i limonki zawiera bardzo duże ilości witaminy C, stymuluje to wątrobę i pomaga syntetyzować substancje toksyczne w substancje, które mogą być wchłaniane.

6. Kapusta.

Kapusta zawiera izotiocyjaniany (ITC) oraz glukozynolany, które mają udowodnione działanie antyrakowe. Zapewniają one też odpowiednią aktywność enzymów wątrobowych, które pomagają pozbyć się toksyn.

7. Kurkuma.

Kurkuma jest najlepszą przyprawą dla wątroby i pomaga poprawić funkcję oczyszczania organizmu poprzez lepszą pracę enzymów. Jest to też podstawowy składnik antyrakowej diety.

8. Orzechy włoskie.

Orzechy włoskie są dobrym źródłem glutationu, kwasów tłuszczowych omega-3 i argininy oraz aminokwasów, które utrzymują normalnego funkcjonowania oczyszczania przez wątrobę, szczególnie pomocne są w detoksykacji amoniaku.

9. Avocado.

To super pożywienie bogate w substancje odżywcze. Awokado pomaga ciału w produkcji glutationu, związku, który jest niezbędny dla wątroby, aby być w stanie oczyścić się ze szkodliwych toksyn.

10 Jabłka.

Zawierają one dużą ilość pektyn i innych środków chemicznych koniecznych do oczyszczania i wydzielania się toksyn z przewodu pokarmowego. Jabłka ułatwiają zadanie wątrobie wspomagając pozbywanie się toksycznych substancji w procesie oczyszczania organizmu.

11. Brukselka.

Badania naukowe potwierdzają, że brukselka zawiera dużą zawartość siarki i antyoksydantu - glukozynolanu, który powoduje, że wątroba uwalnia enzymy neutralizujące toksyny środowiskowe i żywieniowe.

12. Czosnek.

Czosnek zawiera siarkę, która aktywuje enzymy wątrobowe. One z kolei pomagają organizmowi w pozbywaniu się toksyn. Czosnek zawiera również dużą liczbę allicyny i selenu, dwóch naturalnych związków, które pomagają w oczyszczeniu wątroby.

13. Dmuchawiec - Mniszek lekarski.

Z korzenia mniszka można zrobić herbatę, która wspomaga wątrobę w rozkładaniu tłuszczu, wytwarzaniu aminokwasów i ogólnie w pozbawianiu go toksyn.

14. Zielone warzywa liściaste.

Zielone warzywa zawierają bardzo duże ilości chlorofilu roślinnego, który absorbuje toksyny środowiskowe, zwiększa produkcję żółci, neutralizuje metale ciężkie, chemikalia i pestycydy, co ostatecznie zmniejsza obciążenia wątroby.

15. Kalafiory i brokuły.

Jedzenie brokułów i kalafiorów to sposób na dostarczenie sobie glukozynolanów, które powodują zwiększenie produkcji enzymów w organizmie, co pomaga pozbyć się substancji rakotwórczych i innych toksyn.

16. Szparagi.

Szparagi są doskonałym środkiem moczopędnym, a to pomaga w procesie czyszczenia krwi między wątrobą i nerkami.

17. Zielona herbata.

Zielona herbata jest pełna antyoksydantów roślinnych, znanych jako katechiny. Związki te pozwalają zrealizować wszystkie najważniejsze funkcje wątroby.

18. Oliwa z oliwek.

Organiczne oleje tłoczone na zimno, takie jak oliwa z oliwek, nasiona lnu i konopi są wielkim wsparciem dla wątroby. Dodatkowo oliwa dostarcza organizmowi podłoże lipidowe absorbujące szkodliwe toksyny w organizmie.

19. Ziarna alternatywne.

Zamiast bogatej w gluten pszenicy w formie mąki lub innej warto do swojej diety włączać inne ziarna jak amarantus, proso, gryka. Są to ziarna wspomagające funkcje odpowiedzialne za odtruwanie wątroby poprzez stymulację produkcji enzymów.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika maga

Zdrowa dieta zdecydowanie

Zdrowa dieta zdecydowanie wspomaga pracę wątroby, ale wiadomo, że czasami człowiek jakieś niezdrowe rzeczy zje. Dlatego ja uznałam, że warto dodatkowo zadbać o wątrobę i biorę kapsułki herbaya z wyciągiem z ostropestu plamistego, bo pomaga ją regenerować i przyspiesza odtruwanie

0
0
Portret użytkownika tymianek

Madziu, ten suplement jest

Madziu, ten suplement jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie boli mnie po nim brzuch i dużo lepiej się czuję. Niby ekstrakt roślinny, a jednak przemyślany, w odpowiedniej dawce. 

0
0
Portret użytkownika Lucyna

Zgadzam sie z autorem, warto

Zgadzam sie z autorem, warto te produkty do diety wprowadzić. Ale szczerze przyznam, że swoją wątrobę jeszcze wspomagam preparatem z fosfolipidami ESSENTIX, który mi lekarz zalecił, bo niestety w moim przypadku sama dieta nie pomogła na ból wątroby i jej ogólne przeciążenie. Dopiero połączenie tych produktów pomogło mi zregenerować wątrobę i pozbyć się bólu po posiłkach, więc polecam wszystkim odpowiednio dbać o wątrobę. Jest tylko jedna i tak ważna. Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika ost

To jest super zestaw. Zamiast

To jest super zestaw. Zamiast chodzić do lekarza (czy któryś z nich poleci nam te naturalne produkty???, czy raczej przepiszą chemiczne substancje usuwające objawy, a nie przyczyny choroby?), wystarczy zmodyfikować nieco dietę.
Warto dodać, że część tych produktów (oliwa, zielona herbata, orzechy włoskie, jabłka, pomidory) działają zbawiennie na obniżenie złego cholesterolu. Szpinak to świetne źródło żelaza, a kurkuma to cud sam w sobie.
 

0
0
Portret użytkownika ost

To jest super zestaw. Zamiast

To jest super zestaw. Zamiast chodzić do lekarza (czy któryś z nich poleci nam te naturalne produkty???, czy raczej przepiszą chemiczne substancje usuwające objawy, a nie przyczyny choroby?), wystarczy zmodyfikować nieco dietę.
Warto dodać, że część tych produktów (oliwa, zielona herbata, orzechy włoskie, jabłka, pomidory) działają zbawiennie na obniżenie złego cholesterolu. Szpinak to świetne źródło żelaza, a kurkuma to cud sam w sobie.
 

0
0

Skomentuj