Naukowcy z NASA uważają, że człowiek nie będzie mógł rozmnażać się w przestrzeni kosmicznej

Kategorie: 

www.sxc.hu

Dzieci poczęte w przestrzeni, z dużym prawdopodobieństwem nie będą w stanie spłodzić potomstwa, tak przynajmniej podają brytyjskie media, powołując się na wyniki badań naukowców, opublikowane w czasopiśmie Journal of Cosmology. Pierwsze eksperymenty, mające na celu potwierdzenie tej teorii, przeprowadzono na małpach naczelnych.

 


Według naukowców z Ames Research Center, które jest częścią Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA), w przestrzeni kosmicznej głównymi czynnikami, które mogą wpływać negatywnie na organizm ludzki, są wiatr słoneczny, promieniowanie kosmiczne i promieniowanie pochodzące z innych źródeł. Czynniki te mogą uszkadzać ludzkie DNA, a nowoczesne statki kosmiczne nie są w stanie w pełni ochronić astronautów przed ich wpływem.


Naukowcy doszli do wniosku, że w łonie dziewcząt, urodzonych podczas lotów kosmicznych, około piątego miesiąca ciąży obumierają wszystkie niedojrzałe płody. Ponadto wysokoenergetyczne cząstki pierwotnego promieniowania kosmicznego mogą powodować uszkodzenia plemników u mężczyzn, przez co dziecko poczęte w kosmosie może mieć poważne defekty genetyczne.


Patrząc w przyszłość i na plany związane z misją załogową na Marsa, naukowcy zalecają utworzenie podziemnej bazy dla badaczy Czerwonej Planety. Poinformowano także, że najlepszym miejscem na taką bazę, również ze względów rozrodczych, będzie jeden z kraterów marsjańskiego księżyca - Fobosa. Wewnątrz krateru poziom niebezpiecznego dla ludzi promieniowania kosmicznego jest mniejsza o 90%, w porównaniu do otwartej przestrzeni kosmicznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kotbonifacy

Nie ma nic do tego wiatr

Nie ma nic do tego wiatr słoneczny. Nie ma życia poza linią Karmana. Istoty żywe  nie mogą sie rozmnazac w kosmosie. Życie jest trwale przypisane do Ziemi i czego by człowiek nei wymyslił oprócz wycieczek na inne globy nie będzie mógł tam przeniesć Zycia wyzszych organizmów. Nie da sie rozmnażać poza Ziemią dlatego  beda  umierały płody w 5 miesiącu, bo własnie wtedy  własnei dostają  zarodki ludzkie  cos takiego co nazywa sie w chrześcijaństwie duszą.

0
0
Portret użytkownika Tryz

Jedni duszę mają jeszcze poza

Jedni duszę mają jeszcze poza czasem , a inni jak Pan wyżej dostają ciemnotę,głupotę i ignorancję Smile BRAWO !

0
0

Skomentuj