Naukowcy o krok od wynalezienia środka, który przywraca młodość

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcom udało się opracować środek, który pomaga odwrócić proces starzenia się komórek mięśniowych u myszy. Wyniki badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Sydney w Nowej Południowej Walii i Harvard University, opublikowano w czasopiśmie "Cell".


Jak poinformował jeden z autorów odkrycia - dwuletnim myszom zaaplikowano preparat o nazwie NMN, po upływie tygodnia okazało się, że stan ich tkanki mięśniowej poprawił się na tyle, że nie różniła się niczym od tkanki mięśniowej 6-miesięcznych gryzoni. Naukowcy są pod ogromnym wrażeniem swojego odkrycia, na przyszły rok planują przeprowadzenie testów klinicznych na ludziach.


Autorzy badania twierdzą, że to odkrycie pomoże w przyszłości przez dłuższy czas zachować ludziom zdrowie i ochronić się przed chorobami związanymi z procesem starzenia się komórek, np. chorobami nowotworowymi, czy cukrzycą. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika WK

nie da się oszukać natury

nie da się oszukać natury anie odwrócić procesu starzenia czyli apoptozy komórkowej ,która zabezpiecza nas przed niekontrolowanym rozwojem nowotworów w organizmie.
odkrycie to  może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych np.innych organów lub innych układów w organiźmie np.nerwowego oraz  powikłań w późniejszym czasie..
tak samo było z hormonami...niby też miały być eliksirem wiecznej młodości...
 
ogólnie to jest tu żenujący poziuom artykułów..
Jeseście takim  naukowym brukowcem dla "Goździkowej"..zkopiowane i z"pastowane" lecą  bez komentarza refleksji czy innego punktu widzenia..można się czasami wręcz pośmiać.
powodzenia i większej ambicji w Nowym Roku

0
0

Skomentuj