Naukowcy o krok od wynalezienia środka, który przywraca młodość

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcom udało się opracować środek, który pomaga odwrócić proces starzenia się komórek mięśniowych u myszy. Wyniki badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Sydney w Nowej Południowej Walii i Harvard University, opublikowano w czasopiśmie "Cell".


Jak poinformował jeden z autorów odkrycia - dwuletnim myszom zaaplikowano preparat o nazwie NMN, po upływie tygodnia okazało się, że stan ich tkanki mięśniowej poprawił się na tyle, że nie różniła się niczym od tkanki mięśniowej 6-miesięcznych gryzoni. Naukowcy są pod ogromnym wrażeniem swojego odkrycia, na przyszły rok planują przeprowadzenie testów klinicznych na ludziach.


Autorzy badania twierdzą, że to odkrycie pomoże w przyszłości przez dłuższy czas zachować ludziom zdrowie i ochronić się przed chorobami związanymi z procesem starzenia się komórek, np. chorobami nowotworowymi, czy cukrzycą. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika WK

nie da się oszukać natury

nie da się oszukać natury anie odwrócić procesu starzenia czyli apoptozy komórkowej ,która zabezpiecza nas przed niekontrolowanym rozwojem nowotworów w organizmie.
odkrycie to  może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych np.innych organów lub innych układów w organiźmie np.nerwowego oraz  powikłań w późniejszym czasie..
tak samo było z hormonami...niby też miały być eliksirem wiecznej młodości...
 
ogólnie to jest tu żenujący poziuom artykułów..
Jeseście takim  naukowym brukowcem dla "Goździkowej"..zkopiowane i z"pastowane" lecą  bez komentarza refleksji czy innego punktu widzenia..można się czasami wręcz pośmiać.
powodzenia i większej ambicji w Nowym Roku

0
0

Skomentuj