Naukowcy odkryli jak "rozmawiają" ze sobą komórki nowotworowe

Kategorie: 

www.123rf.com

Brytyjskim naukowcom udało się ustalić, w jaki sposób guzy nowotworowe komunikują się ze sobą w organizmie człowieka. Komunikowanie się komórek nowotworowych naukowcy porównali do "tweetowania".

 


Pracownicy Royal Prince Albert Hospital i University of Sydney - Brain and Mind Research Institute twierdzą, że guzy mózgu wysyłają do siebie nawzajem niewielką ilość informacji w postaci mikroglobulek (pęcherzyków) zawierających fragmenty RNA. Ponadto, jak zauważają naukowcy, mikropęcherzyki mogą wysyłać informacje, wchodząc w kontakt np. z komórkami w naczyniach krwionośnych.


Okazuje się, że w ten sposób komórki nowotworowe wpływają na sąsiadujące komórki, a nawet te, które znajdują się w odległych częściach ciała. Naukowcy wierzą, że zrozumienie tych procesów może przyczynić się do stworzenia skutecznej terapii przeciwnowotworowej i opracowania narzędzi diagnostycznych, w których mikropęcherzyki będą używane w roli markerów nowotworowych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika meu

i znowu ten sam pseudonaukowy

i znowu ten sam pseudonaukowy bełkot.. "naukowcy odkryli drogę porozumiewania się" i zamiast dociekać SKĄD I W JAKI SPOSÓB powstaje nowotwór (kłaniam sie dr Anatolowi Rybczyńskiemu), wciąż usiłują zniszczyć te komórki przy pomocy teorii opracowywanej przez IG Farben na więżniach z Dachau-Birkenau. Że te komórki same z siebie złapią te pochodne gazu musztardowego, albo iperytu, i same się nim nażrą i zdechną.
 
Najprostsza metoda, skuteczna wielce, stwierdzenia, czy człowiek ma w sobie te złośliwe, zabijajace człowieka, komórki nowotworowe - to trzeba sobie zrobic test ciążowy. te bardzo złośliwe nowotworowe komórki generują hormomy HCG. Te same jak łożysko ciążowe.
I taki prosty test wykazuje, czy mamy złośliwy nowotwór, czy jakiegoś tam łagodnego mięsaka. Jak się pojawią na tym teście dwie kreski = złośliwy nowotwór.

0
0

Skomentuj