Naukowcy odkryli, że długość życia w krajach rozwiniętych jest coraz krótsza

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com
Kraje rozwinięte nie są wolne od problemów, które skracają długość życia. Największe zagrożenie stanowią na przykład narkotyki, broń, wypadki samochodowe - co potwierdzają badania amerykańskich naukowców
 
Charakterystyczną cechą jest fakt, że śmierć w wyniku opisanych powyżej przypadków dotyka w większości młodszej części populacji. Jak pokazują dane urazy związane z przemocą, wypadkami samochodowymi, przedawkowaniem (lub zatruciem) narkotykami, są główną przyczyną śmierci Amerykanów w wieku poniżej 44 lat.
 
Śmiertelność spowodowana jednym z tych trzech powodów, w USA jest znacznie wyższa, niż w 12 innych krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Austria, Dania, Finlandia, Niemcy, Włochy, Japonia, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania, podaje CTV News.
 
Według danych na rok 2012 średnia długość życia mężczyzn w tych krajach wynosiła 78,6 lat, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych - 76,4 lat. Mężczyźni w ogóle żyją krócej niż kobiety, które w USA dożywają średnio 81,2 lat, podczas gdy w innych krajach rozwiniętych - 83,4 lat.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tymitu

O naukowcach debilach szkoda

O naukowcach debilach szkoda strzępić pióro. " Odkrywają" poszcególne przypadki tak jak Kolumb odkrył Amerykę :)))))))))))))))))))))))))))))))

0
0

Skomentuj