Naukowcy odkryli, że światło może zostać wykorzystane do usuwania pamięci

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Choć usuwanie pamięci może wydawać się jedynie tworem rodem z filmów science-fiction, naukowcy wielokrotnie pokazali, iż jest to jak najbardziej możliwe i nie chodzi tu bynajmniej o bezpośrednią ingerencję w ludzki mózg. Najnowsze badania wykazały, że usuwania pamięci oraz jej przywracania można dokonać jedynie za pomocą światła.

 

Naukowcy z University of California przeprowadzali eksperymenty na szczurach i właśnie wtedy odkryto, że światło może zostać wykorzystane do usuwania, przywracania lub wzmocnienia konkretnych wspomnień. Badania na gryzoniach polegały na odpowiedniej stymulacji nerwów mózgowych za pomocą lasera optycznego.

 

Dzięki temu odkryciu, uczeni są już dosłownie o krok od opracowania urządzenia, które pozwoli usuwać dowolne wspomnienia człowieka w zaledwie jedną sekundę. W tym przypadku zwraca się uwagę na korzyści zdrowotne osób chorych psychicznie, które cierpią przykładowo na fobie czy posiadają zespół stresu pourazowego. Urządzenie do usuwania pamięci może jednak mieć także wiele niemedycznych zastosowań.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Shijanas

Od razu nasuwają się Faceci w

Od razu nasuwają się Faceci w Czerni. 
"Czy mogę prosić państwa o uwagę? Proszę spojrzeć tutaj. "
Wzzzzmmmm...
 
"Urządzenie do usuwania pamięci może jednak mieć także wiele niemedycznych zastosowań"
Sądzę że nie tylko niemedycznych ale i nieetycznych.
 
 

0
0

Skomentuj