Naukowcy odkryli, że to tłuszcz jest główną przyczyną tycia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że wśród różnych składników odżywczych to tłuszcz jest główną przyczyną przybierania na wadze. W kompleksowym badaniu, naukowcy z University of Aberdeen w Szkocji i Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie stwierdzili, że to tłuszcz powoduje w dłuższej perspektywie tycie u myszy.

 

Żywność składa się z trzech makroelementów, takich jak węglowodany, białko i tłuszcz. Celem badania było sprawdzenie, który z tych makroskładników spowodował zwiększenie masy ciała u myszy. Podczas badań, których wyniki opublikowano w czasopiśmie Cell Metabolism, przeanalizowano łącznie 30 różnych diet, z których każda miała różne proporcje węglowodanów, białka i tłuszczu.

Naukowcy przeprowadzili badanie na myszach laboratoryjnych. Każda z myszy była karmiona każdą z tych diet przez trzy miesiące. Jest to odpowiednik dziewięciu ludzkich lat. W toku badań, naukowcy wykonali ponad 100 tysięcy pomiarów zmian masy ciała i tkanki tłuszczowej myszy za pomocą rezonansu magnetycznego.

 

Naukowcy doszli do wniosku, że spośród trzech grup makroskładników tylko tłuszcz powodował przyrost masy ciała u myszy. Autor badań, John Speakman, potwierdził, że ilość węglowodanów i białka w diecie nie powodowała przyrostu wagi u myszy.

Naukowcy odkryli również, że nawet węglowodany, które zawierają cukier, nie powodują przyrostu masy ciała, jak wcześniej sądzono. Stwierdzono również, że cukier i tłuszcz, który często występuje w słodyczach, nie jest bardziej szkodliwy, niż sam tłuszcz.

 

Badacze uważają, że tłuszcz w diecie ma taki wpływ na przyrost masy ciała, ponieważ stymuluje ośrodek nagród w mózgu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika bob

Bzdura totalna. Nadmiar węgli

Bzdura totalna. Nadmiar węgli powoduje tycie poprzez wzrost insuliny która jest wybitnie anaboliczna do tkanki tłuszczowej.

0
0
Portret użytkownika ana

Ale nonsens, Od kilku

Ale nonsens, Od kilku miesiecy jestem na keto diecie i to jest bzdura ze tluszcz powoduje tycie, wrecz przeciwnie nie moge przytyc!

0
0

Skomentuj