Naukowcy odnaleźli sposób na przedłużenie życia ludzkiego

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Naukowcy znaleźli sposób na przedłużenie życia organizmów żywych. Zidentyfikowane mechanizmy mogą sprawić, że ludzie w przyszłości będą w stanie żyć do 800 lat, a może nawet dłużej. Naukowcy z Uniwersytetu w Północnej Kalifornii ogłosili, że ​​udało im się już zwiększyć dziesięciokrotnie żywotność bakterii drożdży, a sposób, w jaki udało im się osiągnąć ten niesamowity wynik, może być stosowany u ludzi. 

 

Cały sekret polega na usunięciu dwóch genów i zmniejszeniu spożycia kalorii.  Według informacji opublikowanych w czasopiśmie PLoS Genetics, naukowcy stworzyli bakterie drożdży, które miały ponad dziesięciokrotnie zwiększoną żywotność, bez istotnych działań niepożądanych.

 

Metoda, która pozwoliła osiągnąć tak ważne wyniki, polegała na kombinacji zmian genetycznych i zmian w diecie. Dzięki tej metodzie, naukowcy zdołali okiełznać kontrolowanie życia i zdrowia na poziomie podstawowym u wszystkich żywych organizmów, czyli komórkowym.  Szef zespołu badawczego, Walter Longa stwierdził, że to stworzenie podstaw przeprogramowania organizmu w celu przedłużenia jego życia.

 

Drożdże piekarskie są jednymi z najbardziej zbadanych organizmów i najlepiej zrozumieć na ich przykładzie zmiany na poziomie cząsteczkowym i genetycznym.  Co ciekawe, mimo swej prostoty, drożdże doprowadziły do ​​odkrycia niektórych najważniejszych genów i ścieżek regulujących starzenie i choroby u myszy i innych ssaków.

 

Grupa badawcza Waltera Longa planuje teraz dalszego badania w celu przedłużenie żywotności myszy.  W Ekwadorze trwają też badania populacji ludzkiej z formą mutacji genów analogiczną do tych opisanych w drożdżach. Naukowcy badają tych ludzi, ponieważ dzięki temu może uda się okiełznać mutację długowieczności bez poważnych deficytów wzrostu i innych problemów zdrowotnych, które identyfikowano w Ekwadorze.  Znalezienie leków przedłużyć żywotność człowieka bez skutków ubocznych, nie będzie łatwe, ale naukowcy znaleźli się bliżej niż kiedykolwiek, aby tego dokonać.

    Źródła: http://www.plosgenetics.org/article/info:doi/10.1371/journal.pgen.0040013 http://io9.com/345728/geneticists-discover-a-way-to-extend-lifespans-to-800-years
 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika prof. Salami

Prosze mi usunąć te dwa geny

Prosze mi usunąć te dwa geny bo moim marzeniem jest otrzymywać co roku na urodziny z ZUS kartkę z życzeniamu "Wszystkiego najlepszego z okazji ostatnich urodzin!"

0
0
Portret użytkownika prof. Pasztetówa

Więc niestety jedynymi

Więc niestety jedynymi osobami, które mają szanse na tak poważne wydłużenie życia są dzieci poczęte metodą in vitro z jednocześnie dokonaną ingerencją genetyczną w zygocie. Jak na razie takie dłubanie w ludzkich genach jest zabronione. Nas już to nie dotyczy. 

0
0

Skomentuj