Naukowcy poszukują chętnych do udziału w eksperymencie w celu leczenia alkoholizmu

Kategorie: 

GOOGLE

Naukowcy z University of Exeter w Wielkiej Brytanii szukają ochotników do iniekcji ketaminy, aby ocenić, czy można go stosować w leczeniu alkoholizmu.

 

Lek ten został już zaangażowany w badaniach nad bólem i depresją, okazało się, że pomógł w rozwiązaniu obu problemów. Projekt zatytułowany KARE (Ketamine for Reduction of Alcoholic Relapse), finansowany jest przez Medical Research Council (MRC) i wprowadza innowacje w Wielkiej Brytanii.

University of Exeter zamierza zatrudnić 96 wolontariuszy, którzy otrzymają małą dawkę ketaminy raz w tygodniu przez trzy tygodnie. Grupa kontrolna będzie otrzymywała roztwór soli w postaci zastrzyków w celu pomiaru różnicy między grupami. Będą oni również zobowiązani do wzięcia udziału w siedmiu 90-minutowych sesjach terapii psychologicznej. W ramach badań, będą również nosić przez 6 miesięcy urządzenia na kostkach stóp, które będą mierzyć ich poziom potu.

Naukowcy z University of Exeter stwierdzili, że ketamina posiada właściwości, wspomagające wytwarzać myszom zmiany w mózgu, które sprawiają, że łatwiej jest uczyć się nowych rzeczy w krótkim okresie. Mają oni więc nadzieję, że może to być wykorzystywane do poprawienia jakości w terapii psychologicznej, a także w leczeniu alkoholizmu.

 

Badania pilotażowe wykazały, że w Exeter stosowanie ketaminy w leczeniu alkoholizmu zmniejsza szybkość nawrotu w pierwszym roku od 76% do 34%.

W tym badaniu będą również współpracować naukowcy z University College w Londynie i Imperial College London. Mają nadzieję, że wiele witryn pomoże zdywersyfikować niektórych uczestników, którzy zostaną poddani eksperymentowi.

Dr Kathryn Adcock, szef neurologii i zdrowia psychicznego w Medical Research Council, o tym ostatnim badaniu powiedziała:

    „Alkoholizm może mieć znaczący wpływ zarówno na indywidualne jednostki jak i otaczających ich, ale obecne metody leczenia uzależnienia od alkoholu są związane z wysokim wskaźnikiem nawrotów – ludzie często wracają do picia po krótkim czasie abstynencji. Nieustannie poszukujemy nowych sposobów, aby zmienić sytuację, a więc czekamy na wyniki tego innowacyjnego procesu.”

 

Źródło: http://beforeitsnews.com/health/2016/07/researchers-to-trial-ketamine-as-a-treatment-for-alcoholism-2651166.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj