Naukowcy potwierdzili, że mikroflora jelitowa wpływa na rozwój dziecka

Kategorie: 

źródło: 123rf.com

U niektórych dzieci można zaobserwować wraz z wiekiem zaburzenia wzrostu. Jak podaje VladTime.RU, wszystko to z powodu nieprawidłowej mikroflory jelitowej.

 

Do takiego wniosku doszli naukowcy z Francji, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej i Rosji. Badanie przeprowadzone w Malawi, gdzie monitorowano u dzieci w wieku 6-18 miesięcy skład mikroflory jelitowej. Dzieci podzielono na dwie grupy - dzieci prawidłowo rozwijające się i dzieci z zaburzeniami wzrostu. Następnie poddano badaniom ich mikroflorę jelitową.

 

Okazało się, że w drugiej grupie dzieci często napotykano na niezbyt urozmaiconą i bogatą mikroflorę jelitową. Często w ogóle flora jelitowa dziecka nie odpowiadała jego biologicznemu wiekowi (była znacznie młodsza). Fakt ten potwierdziły również eksperymenty przeprowadzone na myszach laboratoryjnych. Sztuczne zmiany flory jelitowej doprowadzały do jej zmiany i w efekcie prowadziły do opóźnienia się wzrostu u myszy.

 

Naukowcy kontynuowali eksperyment i rozpoczęli analizę odwrotnego procesu. Z pomocą iniekcji wzbogacano mikroflorę jelitową myszy w pożyteczne bakterie. W rezultacie rozwój myszy wracał do normy. Zdaniem naukowców, mikroflora jelitowa wpływa nie tylko na hormon wzrostu, ale również na ogólną równowagę hormonalną u dziecka.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RW

Porody "cesarskie cięcia"

Porody "cesarskie cięcia" powodują że dziecko nie nabywa flory bakteryjnej z ciała matki a nabywa inne bakterie od pielęgniarki.prawidłową nabędzie po 3 do 7 latach

0
0

Skomentuj