Naukowcy pracują nad tabletkami, które mają zastąpić ćwiczenia fizyczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pewien naukowiec stwierdził podczas eskperymentów na myszach, że hamując produkcję białka o nazwie miostatyna, można doprowadzić do wzrostu masy mięśniowej i poprawy kondycji serca oraz nerek.

 

Naukowcy odkryli również, że u osób otyłych produkcja miostatyny jest wzmocniona, co ma być uzasadnieniem dlaczego ludziom z nadwagą trudniej zdobyć masę mięśniową. Lek zmniejszający produkcję miostatyny mógłby więc zwiększyć masę mięśniową, a także poprawić kondycję serca, nerek oraz całego organizmu.Ponadto, odkrycie to może okazać się bardzo przydatne dla osób cierpiących z powodu niedoboru masy mięśniowej, na przykład dla pacjentów z dystrofią mięśniową lub osób dotkniętych chorobami onkologicznymi.

 

Badacze z Australii twierdzą, że „sport w tabletkach” jest coraz bliższym rozwiązaniem. Pigułka zwiększająca proces spalania tłuszczu jest obecnie testowana na myszach, póki co wykazując poprawę układu sercowo-naczyniowego oraz przyspieszenie metabolizmu. Lek może być szansą na spalenie tkanki tłuszczowej przez osoby, które posiadają przeciwskazania do wysiłku fizycznego, na przykład w wyniku problemów z sercem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj