Naukowcy są gotowi do przeszczepu głowy od innej osoby

Kategorie: 

Źródło: public domain

Neurochirurg z Włoch Sergio Canavero stwierdził, że posiadamy już techniki, które pozwalają na zmianę miejscami głowy na ciałach ludzi. Można powiedzieć, że naukowcy planują ożywić fabułę licznych hollywoodzkich produkcji gdzie zamianie ulegają twarze. Z tym, że w tym przypadku zamierza się przeszczepić nie tylko twarz, ale całą głowę.

 

Do tej pory nie było skuteczne sposoby, aby odłączyć rdzeń kręgowy, ale dzięki ostatnim postępom w neurochirurgii przygotowanie takiej procedury będzie możliwe. Ten przełom w medycynie pomoże w leczeniu śmiertelnych chorób. Słynny szkocki biolog Robert White z powodzeniem przeszczepiał głowy małpom i to już w 1970 roku.  Dr Canavero proponuje zastosować podobne metody.  Najważniejszym wyzwaniem w tej operacji, według neurochirurga, to procedura odłączenia rdzenia kręgowego dawcy i biorcy.

 

Transplantacja rozpoczyna się wstępnym schłodzeniem temperatury ciała pacjentów poniżej 18 stopni Celsjusza. Następnie następuje usunięcie rdzenia kręgowego, po czym na nowy korpus przytwierdzana jest głowa. Może być w początkowej fazie wklejana za pomocą specjalnego kleju polimerowego.

 

Dużym wyzwaniem jest też dokonanie połączenia poszczególnych tętnic, mięśni i przywrócenia innych funkcji.  Canavero uważa, że ​​podczas przywracania pełnej władzy, pacjent będzie w stanie kontrolować do pewnego stopnia ruchy. Później, poprzez elektryczną stymulację rdzenia kręgowego komórek nerwowych mogą odbudować funkcjonowanie.

 

Przeprowadzenie takiej procedury wymagałoby zatrudnienia sztabu 100 lekarzy, którzy byliby w stanie operować nawet przez 36 godzin.  Głowy muszą być usunięte jednocześnie, a następnie ponownie podłączone do 1 godziny, jako maksymalnej ilość czasu, po którym ludzki mózg nie może żyć bez bezpośredniego przepływu krwi i tlenu. Zakłada się, że koszt takiej operacji będzie wynosił nawet około 8,5 milionów funtów.

 

Upowszechnienie takiej technologii w przyszłości może prowadzić do pokusy zachowania wiecznego życia poprzez transplantacje głowy. To z kolei może prowadzić do nieetycznych zachowań i wprost kupowania sobie większej długości życia kosztem innych.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika MarQs

ryzyko  ew. pokusy do

ryzyko  ew. pokusy do kupowania ciała innych w celu zachowania długowieczności zostanie wyeliminowana dzięki możliwości sklonowania samego siebie , taki klon będzie utrzymywany w śpiączce( w najlepszym przypadku) do czasu osiągnięcia wymaganego przez "własciciela" wieku, następnie pozostanie tylko przeszczep głowy i gotowe.Myślę że za chwilę znajdzie się sposób na przeniesienie świadomości do takiego klona i wieczne życie zagwarantowane w zdrowiu - tylko za ile ? 

0
0
Portret użytkownika kot

fajne czasy nastaja ..masz

fajne czasy nastaja ..masz glupawego szefa bo malo placi- lecisz do Austri po zapasowy mozg ,znudzila sie zonka lub maz wymieniasz lepetyne ciekawe kiedy wymysla zapasowy dol.....juz zabijaja dla zaasowych np;nerek teraz beda ginac przystoini i mlodzi ....

0
0
Portret użytkownika andy V

Warto by było aby ci

Warto by było aby ci nałukafce zaczęli przeszczepiania głów od siebie bo to co pieprzą teraz to brzmi jakby się z ch..em na łby pozamieniali.

0
0
Portret użytkownika iLLusory

To chyba jakieś

To chyba jakieś nieporozumienie. Jak to głowa ma być "wklejana za pomocą specjalnego kleju polimerowego" Za pomocą takiego kleju to ja mogę przykleić głowę lalce barbie albo innej jakiejś.

0
0
Portret użytkownika ADHD :S

Masz napisane "w początkowej

Masz napisane "w początkowej fazie", przecież jakoś muszą tą gowę jakoś przyłapać, żeby nie latała po stole Wink

0
0
Portret użytkownika Tyson

Głowy muszą być usunięte

Głowy muszą być usunięte jednocześnie, a następnie ponownie podłączone do 1 godziny, jako maksymalnej ilość czasu, po którym ludzki mózg nie może żyć bez bezpośredniego przepływu krwi i tlenu.
 
Tylko, że wtedy mózg będzie warzywem. Po 20 minutach braku dopływu tlenu do mózgu są już trwałe uszkodzenia kory mózgowej. Co za bzdury tu wypisują

0
0

Skomentuj