Naukowcy sprawdzają, czy nieważkość pomoże wyleczyć chorobę Parkinsona

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Karelii (autonomiczna republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej) poinformowali o prowadzonych już od pewnego czasu przygotowaniach do badań klinicznych pacjentów z chorobą Parkinsona, z zastosowaniem systemu symulowanej nieważkości.

 

Jak podaje ITAR-TASS, uczestników badania na kilkudziesiąt minut umieszczać się będzie w specjalnej komorze, w wytworzonych sztucznie warunkach nieważkości. Zdaniem naukowców metoda pozwoli zidentyfikować subtelne zmiany w normalnym wyglądzie elektromiogramu (zapis wahań potencjałów włókien mięśniowych) i z 87% pewnością zdiagnozować obecności zmian w układzie ruchu u chorych na Parkinsona. Dodatkowo przebywanie w stanie nieważkości zmniejszy napięcie mięśniowe człowieka, które u pacjentów chorych na Parkinsona jest podwyższone. Najistotniejsze więc w całym eksperymencie jest to, że pacjenta przez pewien okres czasu utrzymuje się w stanie "bez choroby."


Naukowcy prowadzący badania dodają, że "innowacyjna technika i wyniki eksperymentu oraz to jak będzie wyglądało leczenie, utrzymywane są w tajemnicy". W badaniu, które rozpocznie się pod koniec 2014 w Pietrozawodsku, weźmie udział ponad 30 osób z chorobą Parkinsona. Pierwsze wyniki eksperymentu oczekiwane są w 2015 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Detoksykacja z neurotoksyn

Detoksykacja z neurotoksyn poszczepionkowych głównie (ale nie tylko) jak związki rtęci i aluminium oraz z ekscytotoksyn jak nadmiar glutaminianu sodu itp. w naszych organizmach może nam naprawdę pomóc!.

0
0

Skomentuj