Naukowcy stworzyli syntetyczną psylocybinę

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Według magazynu „Angewandte Chemie”, naukowcy z Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie postanowili rozpocząć masową produkcję syntetycznej psylocybiny, ponieważ uprawa grzybów halucynogennych jest powolna, a ich genetyczne modyfikowanie stosunkowo trudne.

 

Proces tworzenia psylocybiny jest dość skomplikowany. Naukowcy po raz pierwszy sekwencjonowali genomy dwóch głównych typów grzybów w celu określenia, które enzymy utworzyły substancję czynną psylocybiny. Cztery enzymy są zaangażowane w procesy występujące w naturze, ale tylko trzy są potrzebne do stworzenia syntetycznej wersji laboratoryjnej. Aby przyspieszyć ten proces, naukowcy stworzyli bakterie, które mogą pomóc w syntezie.

 

Niedawne badania wykazały, że psychodeliki mogą działać jak lek i są testowane w leczeniu depresji, lęku, alkoholizmu i uzależnienia od nikotyny. Aby więcej osób mogło korzystać z bezpieczniejszych i bardziej skutecznych metod leczenia, potrzebna jest masowa produkcja syntetycznej psylocybiny.

Choć psylocybina jest legalna m. in. w Hiszpanii, Brazylii, czy na Jamajce, a legalnie uprawy znajdują się w Nowym Meksyku w USA, to w większości krajów posiadanie lub używanie jej jest nielegalne. Jednak im więcej badań i testów, tym substancja jest lepiej postrzegana z medycznego punktu widzenia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj