Naukowcy stworzyli termometr w postaci pigułki

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Grupa naukowców z Francji zdołała stworzyć termometr w postaci pigułki, która ma pomóc w diagnozowaniu ekstremalnie niebezpiecznych przypadłości.

 

Wynalazek należy do francuskiej firmy BodyCap i zyskał nazwę e-Celsius. Jest to urządzenie bezprzewodowe, o rozmiarze i kształcie przypominającym pigułkę. Termometr jest wstanie zatrzymać się wewnątrz ludzkiego ciała na okres do trzech dni, podczas których co 30 sekund będzie wysyłać na specjalną aplikację informacje o temperaturze ciała pacjenta.

Tabletka-termometr jest w stanie zarejestrować wahania temperatury w zakresie od 25 do 45 stopni Celsjusza. Ponadto, urządzenie może być zaprogramowane do określonego progu temperatury, gdy zacznie wysyłać komunikat alarmowy.

 

Badania kliniczne wykazały, że termometr wskazuje prawidłową temperaturę znacznie dokładniej od istniejących już urządzeń pomiarowych. Stałe monitorowanie stanu zdrowia jest niezbędne dla ludzi z wysokim ryzykiem zachorowania na infekcje z powodu osłabionej odporności. Należą do nich między innymi osoby w podeszłym wieku, pacjenci po przeszczepach narządów oraz pacjenci onkologiczni. Szacunkowy koszt wynalazku ma wynosić od 35 do 52 euro.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj