Naukowcy twierdzą, że wegetarianizm ma zły wpływ na zdolności umysłowe

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nieustanny spór wegetarian oraz mięsożerców nadal trwa. Tym razem eksperci w dziedzinie zdrowego żywienia dolali oliwy do ognia, przeprowadzając szeroko zakrojone badania, które miały dowieść, że dzieci matek-wegetarianek uczą się gorzej w szkole i otrzymują przez to niższe oceny.

 

Naukowcy twierdzą, że zjawisko to jest spowodowane niedoborem witaminy B12 w diecie dzieci, która występuje między innymi w mleku i jajach. Jeśli matka nie spożywa mięsa, nawet na etapie rozwoju wewnątrzmacicznego dziecko nie otrzymuje ważnej witaminy, co ma mieć negatywny wpływ na jego dalszy rozwój.Norwescy naukowcy przeprowadzili serię eksperymentów i doszli do wniosków, że dzieci z niedoborem witaminy B12 znacznie gorzej radzą sobie z szkolnymi sprawdzianami względem dzieci, których matki spożywają mięso, mleko oraz jaja.

 

Niedobór witaminy B12 zaburza i spowalnia rozwój mózgu u małych dzieci. Witamina B12, witamina D, żelazo, cynk oraz wapń są niezbędne do prawidłowego rozwoju umysłowego, podsumowują badacze.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika fewaqc332r

A ci naukofcy to Zygmunt Daj

A ci naukofcy to Zygmunt Daj-ściągę   i janusz Nic-nie-umiem  , a sponsorem ich badań była firma  mięchoi udko

0
0
Portret użytkownika qantex

To nic nowego, powszechnie

To nic nowego, powszechnie wiadomo że wegetarianie mają nie pokoleji  w głowie.

0
0
Portret użytkownika sim

Reasumując to chyba wielkie

Reasumując to chyba wielkie korporację mięsne odnotowują z kazdym rokiem wielki spadek sprzedaży tym samym takie badania są sponsorowane przez olbrzymie korporację by wpłynąć na ludzi, słowem: jedzcie ludzie mieso i przetwory mięsne!!!!! Dodajmy że w Polsce ludzi rezygnujących z diety miesnej jest najwiecej w całej europie.

Jesteśmy tym co jemy, niech każy zada sobie  pytanie czy dobrze się czuję i niech je co chcę jednak proponuję mięsożercą chociaż na tydzien przejść na warzywa i owoce i ocenić samemu czy widzimy jakieś róznice.

Pozdrawiam

0
0

Skomentuj