Naukowcy uważają, że ustalili maksymalną długość życia człowieka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badania przeprowadzone przez holenderskich statystyków popierają wcześniejsze ustalenia twierdzące, że wiek 115 lat stanowi maksymalną długość życia ludzkiego. Profesor John Einmahl z Departamentu Ekonometrii na Uniwersytecie w Tiburgu oraz jego współpracownicy zebrali dane dotyczące 75 tysięcy Holendrów, którzy zmarli w ciągu ostatnich 30 lat. Na podstawie swoich badań uważają, że znaleźli maksymalną długość życia człowieka – 115,7 lat dla kobiet i 114,1 lat dla mężczyzn.

 

Przeciętna długość życia się wydłuża, jednak maksymalny wiek osiągalny dla człowieka pozostaje niezmienny od trzydziestu lat” – twierdzą badacze. Do podobnych wniosków doszli również w zeszłym roku naukowcy z Ameryki. „Demografowie, a także biologowie twierdzili do tej pory, że trwa wzrost maksymalnej długości życia. Jednak nasze dane sugerują, że została ona już osiągnięta w latach dziewięćdziesiątych i pozostaje niezmienna” – powiedział jeden z autorów badania, Jan Vijg. 

Naukowcy twierdzą, że potrzebna byłaby liczba ludzkości pomnożona razy 10 tysięcy, aby natrafiła się jedna osoba, która dożyłaby do wieku 125 lat. Niemniej badanie spotkało się z zaskakująco negatywnym odzewem w świecie naukowym, do tej pory opublikowano już pięć artykułów w czasopiśmie Nature, które zarzucają mu nierzetelność.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj