Naukowcy wkrótce będą mogli wykorzystywać sztucznych ludzi do badań nad lekami

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wykorzystywanie zwierząt między innymi do badań nad lekami jest dość kontrowersyjne i powszechnie potępiane. Naukowcy od lat szukają dobrej alternatywy aby zakończyć często nieludzkie eksperymenty na zwierzętach a jednocześnie mieć dobre obiekty badań. Dlatego też specjaliści pracują nad "sztucznym człowiekiem" - specjalną aparatują na której będzie można testować wpływ różnych substancji.

 

Prace nad projektem prowadzi firma TissUse. Wspomiane urządzenie które ma zastąpić zwierzęta doświadczalne będzie w pewnym sensie przypominać ludzki układ wewnętrzny - znajdzie się w nim układ krążeniowy wypełniony krwią oraz wyhodowane w laboratorium organoidy. Wynalazek określany mianem sztucznego człowieka będzie wielkości palca i pozwoli zasymulować reakcję ludzkiego organizmu na podaną substancję.

Źródło: TissUse

Media już w 2014 roku zaczęły informować o tym projekcie. W jednym laboratorium można byłoby korzystać z setek takich urządzeń, co według autorów pomysłu byłoby nie tylko bardziej humanitarne - leki przecież nie zawsze mają taki sam wpływ na zwierzęta jak na ludzi.

 

Uwe Marx, naukowiec z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie oraz założyciel firmy TissUse powiedział wtedy, że jego przełomowa technologia mogłaby zacząć pojawiać się w laboratoriach najpóźniej w 2017 roku. Gdy wynalazek zostanie zatwierdzony przez organy regulacyjne, pozwoli on zlikwidować potrzebę eksperymentów które odbierają życie nawet 90 milionom zwierzętom w ciągu roku i zamknąć większość laboratoriów w których odbywają się takie testy.

 

 

Więcej: http://www.tissuse.com/index.html

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika jgnh

gdy rowzinie się wiedza na

gdy rowzinie się wiedza na tyle, by klonować(to nie będą już potrzebne lekarstwa gdy genetyka nadchodzi) "powstać oryginalnie" ciało "bez skazy, zmanipulowane genetycznie w dobrym tego słowa znaczeniu" na podstawie obecnego dna "w danym wieku" a technologia pozwoli na cybernetyczny mózg, w tedy będziemy mogli posiąść "nieśmiertelność, a cybernetyczny po to by tą świadomość zapisać nawet jak by on miał 1000lat, to ciało będzie w hibernacji jak 1000lat przed, gotowe by przekierować z poprzedniego". potrzebna również jest sieć "neuronowa lub jej lepsza wersja" po za ciałem by tuż przed zgonem cybernetyczny mózg "zapisał - wysłał" świadomość do ciała "w hibernacji umysłu, bo nie można rozdzielić świadomości-duszy" znajdującego się o tysiące kilometrów od zdarzenia.

0
0
Portret użytkownika fsfsf

straszne, nie dość że mają

straszne, nie dość że mają zamiar tworzyć "sztucznych ludzi", nadawać im bezcelowe życie to jeszcze traktować jako szczury doświadczalne, przerażające czasy dla człowieka idą...

0
0

Skomentuj