Naukowcy zaczęli leczyć myszy z choroby Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Alzheimer jest powolną, tragiczną dla naszego mózgu chorobą, która potrafi pozbawić nas własnej tożsamości. Co najgorsze, schorzenie to nadal pozostaje nieuleczalne. Jednak teraz naukowcy donoszą, że udało im się cofnąć przebieg choroby u gryzoni.

 

Dokonanie badaczy jest pierwszym tak istotnym procesem cofnięcia rozwoju choroby Alzheimera. Udało się to zrealizować dzięki pozbawieniu myszy enzymu nazwanego beta-sekretazą (BACE1). Jego rola w naszym organizmie nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

 

Wczesne stadium choroby Alzheimera można poznać po nieprawidłowemu nagromadzeniu się blaszek amyloidowych w mózgu pacjentów. Ponieważ wykryto, że enzym BACE1 wspomaga produkcję blaszek, postanowiono go zlikwidować.

W badaniach wykazano, że myszy, które od urodzenia nie posiadają BACE1, cierpią na zaburzenia neuronalne. Jednak stopniowe niszczenie enzymu w okresie dorosłości zwierząt korzystnie wpływało na ich zdrowie poznawcze, przez co można było nie dopuścić do rozwoju choroby Alzheimera lub nawet ją cofnąć.

 

Odkrycie może przyczynić się do stworzenia leków na Alzheimera u ludzi, które imitowałyby podobny proces, jak ten, który osiągnięto u myszy. Około 5 leków różnego rodzaju znajduje się już w trakcie testów klinicznych. Naukowcy twierdzą, że najważniejszym zadaniem jest teraz ustalenie idealnego czasu na rozpoczęcie skutecznego leczenia konkretnego pacjenta.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Niech lepiej poszukają w

Niech lepiej poszukają w mózgach osób chorych, toksyn typu aluminium i rtęć. To są główne przyczyny chorób demencyjnych. Napoje w aluminiowych puszkach, jedzenie owijane folią aluminiową, no i oczywiście szczepionki. Nie zapominajmy też o chemtrails. 

0
0
Portret użytkownika świadomościowypiotr

Chorobe Parkinsona bym

Chorobe Parkinsona bym utożsamił z blokowaniem myślenia związanego z wydajnością pracy mózgu, i podzielił bym takie blokowanie na węwnętrzne i zewnętrzne w którym np. blokowanie węwnetrzne jest uzależnione od mechanizmu funkcjonowania ciała, zaś zewnętrzne od psychicznego odbioru rzeczywistości, chrakter takiego postępowania musi być długotrwały. Chorobe Alzheimera utożsamił bym z zanikiem wyobrazni która jest spowodowana brakiem chęci kierowania własnego życia gdzie psychiczny odbiór rzeczywistości wymaga właściwego zachowania

0
0

Skomentuj