Naukowcy zalecają nowe wytyczne, dotyczące badania poziomu cholesterolu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy wydali nowe wytyczne dla lekarzy i opiekunów, które mają niwelować wysoki poziom cholesterolu wśród pacjentów w każdym wieku. American Heart Association oraz 11 innych organizacji zdrowotnych stworzyło listę zaleceń zdrowotnych, które będą wykorzystywane przez lekarzy w tworzeniu osobistych planów indywidualnego badania czynników ryzyka wysokiego poziomu cholesterolu.

 

Wysoki poziom cholesterolu zwiększa ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. W Stanach Zjednoczonych, jedna na trzy osoby dorosłe ma nieprawidłowe wyniki badań pod kątem cholesterolu. Aby obniżyć tę liczbę, lekarze powinni wziąć pod uwagę nietypowe czynniki ryzyka, powodujące wzrost ilości niepożądanej substancji we krwi.

Nowe wytyczne mówią o pierwszych badaniach już w wieku 2 lat, zwłaszcza, jeśli w rodzinie występowała historia chorób sercowo-naczyniowych. Osoby w wieku powyżej 20 lat powinny badać poziom cholesterolu co cztery do sześciu lat. W przypadku osób powyżej 40. roku życia, lekarze powinni omówić opcje profilaktyczne, takie jak przyjmowanie leków obniżających poziom cholesterolu. Nowe wytyczne podkreślają również znaczenie prowadzenia zdrowszego trybu życia, który obejmuje zdrowe odżywianie oraz ruch.

 

Obniżenie poziomu cholesterolu może przynieść więcej korzyści niż samo zapobieganie chorobom serca. Odrębne badania powiązały wysoki poziom cholesterolu ze zwiększonym ryzykiem rozwoju choroby Alzheimera w późniejszym okresie życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika misiek

Co za bzdety, w pierwszej

Co za bzdety, w pierwszej dekadzie XXIw. Rzepa opublikowała info o badaniach na gigantycznej grupie ludzi w USA 200tys. obserwacja 20 lat, czy poziom cholesterolu przekłada się na zawały i okazało się, że sie nie przekłada, natomiast stosowane dziś statyny i owszem. Większośc n ormalnych ludzi może miec pozimi 240-250 i takie były normy jeszcze w latach 90tych w Polsce, obniżenie dziś do 190 to wyłącznie sprawa kasy.

0
0

Skomentuj