Kategorie:
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych ustalili, że koronawirus SARS-CoV-2 jest przenoszony głównie przez aerozole w powietrzu, a nie przez powierzchnie płaskie. Zostało to ogłoszone w artykule opublikowanym w czasopiśmie Annals of Internal Medicine.
Amerykańscy eksperci twierdzą, że zdobyli dowody przedstawione w opisach przypadków dotyczących choroby koronawirusowej, wskazujące, że dominującą formą zarażeń SARS-CoV-2 jest transmisja oddechowa. Kluczowymi czynnikami przenoszenia jest bliskość zakażonych osób i słaba wentylacja.
Jednak eksperci zaznaczają, że ta transmisja wirusa jest najskuteczniejsza w bardzo krótkim okresie czasu. Zauważono, że najwięcej cząstek koronawirusa obserwuje się u osób zakażonych dzień przed pojawieniem się pierwszych objawów. Następnie w ciągu tygodnia ich liczba stopniowo maleje, a wraz z tym maleje teźż szansa na zakażenie innych.
Nie poinformowano niestety jak się to ma w stosunku do tak zwanych "chorych bezobjawowo", którzy rzekomo zarażają mówiąc. To przecież z tego powodu w maskach dusi się w tej chwili wiele miliardów ludzi na całym świecie. Inną kwestią jest to w jaki sposób te maski pomagają, pomijając już kwestię tego jak bardzo szkodzą używających je ludziom. W obliczu tych ustaleń nawet zakażony u którego rozwinęły się jakieś objawy, zaraża w ograniczonym zakresie a co dopiero mityczni "bezobjawowi".
Naukowcy doszli do wniosku, że najgroźniejsze z punktu widzenia zakaźności są osoby, u których choroba jest dopiero na wczesnym etapie. Nie sposób oczywiście wykryć stadium choroby za pomocą nienadającego się do badań przesiewowych testu RT PCR, któy jest podstawową metodą identyfikowania przypadków koronawirusa. Czyli jako zakażonego wykryć można również ozdrowieńców w których organizmach fragmenty wirusa wzmacniane testem, mogą pozostawać przez kilka miesięcy. To właśnie dlatego w Polsce odstąpiono od robienia testów po kwarantannie, ponieważ niektórzy pozostawali na niej nawet przez kilka miesięcy, co było oczywistym absurdem.
Skomentuj