Naukowiec twierdzi, że są wśród nas ludzie, którzy dożyją tysiąca lat!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dr Aubrey de Gray jest współzałożycielem Fundacji Badawczej o nazwie SENS, która kwestionuje problem starzenia biologicznego i uważa, że człowiek jest w stanie dożyć nawet tysiąca lat. Teza wydaje się być nieprawdopodobna, więc w jaki sposób można ją wytłumaczyć?

 

Starzenie jest największym wrogiem wszystkich żywych organizmów, dlatego nic dziwnego, że naukowcy niezmiennie starają się z nim zmierzyć. Dr Gray postawił sobie za cel znalezienie sposobu, który zapobiegłby starzeniu biologicznemu i co więcej, mężczyzna twierdzi, że zna rozwiązanie dla tego problemu.

 

Na konferencji Virtual Futures, która odbyła się niedawno w Londynie, Gray powiedział, że pierwsza osoba, która dożyje tysiąca lat, niedługo przyjdzie na świat lub co więcej, już żyje pośród nas. W jaki sposób jest to możliwe? Badacz twierdzi, że w ciągu 20 lat ludzie odkryją jak zatrzymać starzenie.

Naukowcy stale dokonują nowych odkryć związanych z procesem naszego starzenia. Na przykład w sierpniu tego roku odkryto związek molekularny, który pomaga ograniczać starzenie, a w październiku nowa terapia wykorzystująca ludzkie komórki macierzyste pomogła w znacznym stopniu odmłodzić ciało pacjenta.

„Starzenie to plaga, która każdego dnia zabija 110 tysięcy ludzi na całym świecie. Jest ono źródłem niewyobrażalnych cierpień i wbrew powszechnej opinii, możemy im zapobiec” – twierdzi dr Gray.

Według ONZ, do 2050 roku liczba osób powyżej 60 roku życia podwoi się i będzie stanowić około 2,1 miliarda ludzi na całym świecie. Do tego czasu naukowcy chcą uporać się z siedmioma głównymi problemami związanymi ze starzeniem, które obejmują między innymi zanik tkanek, komórki nowotworowe oraz choroby mitochondrialne.

 

Jedno jest pewne – dojście do pożądanych wyników będzie wymagać ogromnych nakładów finansowych. Jednak jeśli naukowcy zdołają zrealizować swoje plany, ludzkość dostanie szansę na nieprawdopodobne wydłużenie swojej egzystencji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj