Niespodziewane odkrycie: po 44 latach odnaleziono obumarły płód w ciele kobiety

Kategorie: 

www.sxc.hu

Dość szokującego odkrycia dokonali brazylijscy lekarze. Jak podało The Daily Telegraph, w ciele 84-letniej kobiety znaleźli oni nienarodzone dziecko. Pacjentka poinformowała lekarzy, że zaszła w ciążę ponad 40 lat temu. Wynika z tego, że płód spędził w ciele kobiety aż 44 lata! Nieoczekiwanego odkrycia dokonano, gdy kobieta zwróciła się do lekarzy uskarżając się na silny ból w okolicy brzucha.

W trakcie badań przeprowadzonych przez lekarzy zdiagnozowano rzadką przypadłość, tzw, lithopedion - w ciele kobiety odkryto płód, który rósł i ostatecznie obumarł poza macicą. Był jednak zbyt duży, aby organizm sam poradził sobie z zarodkiem, dlatego ciało ostatecznie zaczęło go izolować. W wyniku tego procesu nastąpiło tzw. zwapnienie płodu, tj. zarodek został całkowicie pokryty warstwą wapnia i zmienił się w prawdziwą skamieniałość.


W czasie ciąży kobieta odczuwała bólu, dlatego udała się do uzdrowiciela, który podał jej pewne środki, po których brzuch przestał jej rosnąć, a dziecko przestało się poruszać. To spowodowało, że kobieta uznałą, że środek spowodował poronienie.


Jednak przeprowadzone badanie Rtg wyraźnie widoczne w znalezionej "skamieniałości: kości twarzy, ramion, nóg, żeber i kręgosłupa. Sam zarodek najwyraźniej zmarł w 20-28 tygodniu ciąży. Obecnie jedynym ratunkiem dla kobiety jest przeprowadzenie operacji, jednak z jakiegoś powodu kobieta odmówiła jej przeprowadzenia, ponieważ nie chce pozbyć się odnalezionego płodu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gość

stary news, było o tej

stary news, było o tej kobiecie na którymś z discovery. Oglądalam to.

0
0

Skomentuj