Norwescy naukowcy znaleźli sposób na wydłużenie oczekiwanej długości życia o 10 lat

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wystarczy zmienić dietę na bardziej zbilansowaną, aby wydłużyć oczekiwaną długość życia nawet o 10 lat. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bergen w Norwegii. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie PLOS Medicine.

Norwescy eksperci przeanalizowali dane z innego dużego badania zatytułowanego „Globalne obciążenie chorobami”, w którym wzięło udział kilka tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. Naukowcy ocenili wpływ niektórych zmian w diecie na zdrowie i długość życia ludzi. Ciągłe odchodzenie od zachodniej diety, która obejmuje tłuste i słone potrawy, czerwone mięso, przetworzoną żywność i słodycze, na zdrową dietę bogatą w rośliny strączkowe, świeże warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i orzechy może przedłużyć życie średnio o 10 lat.

 

Aby to się powiodło konieczne jest jak najszybsze przejście na żywienie zdrową żywnością.Badacze twierdzą, że zrozumienie korzystnego potencjału różnych produktów spożywczych pozwoli ludziom osiągnąć znaczną poprawę ich zdrowia, co z kolei pomoże wydłużyć oczekiwaną długość życia.

Stwierdzono na przykład, że pozytywny wpływ na organizm człowieka mają słodkie ziemniaki - bataty. Specjalista zwrócił uwagę na fakt, że jeden batat zawiera błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny, który jest przydatny dla przewodu pokarmowego. Jego stosowanie wzmacnia mikroflorę jelitową. Ponadto słodkie ziemniaki zawierają różne przeciwutleniacze, mangan, a także witaminy A i C – donosi kanał telewizyjny 360.

Eksperci przestrzegają też przed niektórymi produktami. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa płynące z niekontrolowanego spożywania grejpfrutów. Ten owoc tropikalny zawiera substancje chemiczne, które mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dzięki czemu są silniejsze.Skutki uboczne grejpfruta mogą obejmować ostrą niewydolność nerek, niewydolność oddechową i krwawienie wewnętrzne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj