Nowa "moda" w USA - młodzież odurza się proszkiem czkoladowym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) była zmuszona do wydania oficjalnego ostrzeżenia o zagrożeniach dla zdrowia związanych z wdychaniem czekoladowego proszku. Wszystko z powodu nastania dziwnej mody, w której młode osoby starają się odurzyć poprzez wdychanie czekolady.

 

Za większość zamieszania odpowiedzialna jest firma Legal Lean z Florydy, która wypuściła do sprzedaży czekoladową tabakę. Nieprzebadany i niezatwierdzony w żaden sposób środek został wprowadzony na rynek jako alternatywa dla narkotyków. Niestety jest on tak samo niebezpieczny, jak cała reszta.

 

Czekoladowa tabaka o nazwie „Coco Loko” ma skład podobny do napoju energetycznego. Jej wdychanie może skutkować niedrożnością dróg oddechowych, wywołaną skurczem mięśni oraz strun głosowych. Wdychanie szemranego produktu może także spowodować trwałą astmę.

Prawdziwy problem stanowi jednak fakt, że tego rodzaju suplementy zostają opisywane przez swoich producentów jako wręcz zdrowa alternatywa dla zażywania narkotyków. Firma Legal Lean sprzedaje jeszcze kilka innych specyfików, na przykład środki na uspokojenie i nie umieszcza żadnych ostrzeżeń na swoich opakowaniach, z determinacją wprowadzając klientów w błąd.

 

Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie czytać składy produktów, a także weryfikować rzetelność marki, gdy decydujemy się na zażywanie jakichkolwiek suplementów - nawet jeśli mają one etykietkę z napisem „naturalne”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj