Nowa pora deszczowa przyniosła ze sobą falę wirusowych zakażeń układu pokarmowego

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Jak podaje Health.India.com, w tropikach wybuchła epidemia wirusowych zakażeń przewodu pokarmowego. W miejscach, gdzie rozpoczęła się pora deszczowa, coraz wiecej ludzi zgłasza się z głównymi objawami choroby: wymioty i kolki jelitowej. Najbardziej negatywny wpływ infekcja wywiera na nerki.

 

 


W Mumbaju zgłosiło się ponad 2000 zakażonych osób, dwie z nich miały powikłania w postaci ostrej niewydolności nerek. Podczas takiej choroby wydajność pracy nerek ulega znacznemu zmniejszeniu i organy nigdy nie wracają do normy.


Zapalenie żołądka i jelit jest chorobą zakaźną, któą łatwo przenieść poprzez powietrze, wodę lub bezpośredni kontakt. Lekarze ostrzegają więc mieszkańców i turystów, aby zachowywali wzmożoną uwagę i podstawowe zasady higieny - myjąc i dezynfekując naczynia, szklanki, długopisy, a nawet budynki, jeśli zajdzie taka potrzeba. W kontakcie z żywnością, należy umyć ręce po ich obróbce i przed jedzeniem. W razie opadów deszczu, po powrocie do domu najlepiej umyć ręce i nogi, a buty zostawić na zewnątrz.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj