Nowa rewolucyjna metoda skutecznie leczy pacjentów z arachnofobii w kilka minut!

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Scott Ableman/CC BY-NC-ND 2.0
Najnowsze badania przynoszą bardzo dobre wieści dla osób odczuwających paraliżujący strach przed pająkami. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, ale wystarczy że weźmiemy takiego pająka do ręki chociaż na dwie minuty a wraz z podaniem propranololu nasz strach zostanie wyeliminowany. Być może metoda ta jest skuteczna w leczeniu wielu innych fobii.

 

Naukowcy zebrali 45 osób cierpiących na arachnofobię i podzielono ich na dwie grupy. Po krótkim seansie z tarantulą, pierwszej grupie podano pojedynczą dawkę propranololu (lek który jest przydatny między innymi w leczeniu lęku scenicznego), natomiast w drugiej placebo.

 

U pacjentów którym podano prawdziwą dawkę propranololu wyraźnie zauważono znaczny postęp - osoby te nie unikały kontaktu z pająkiem. Co ważne, terapia pomogła nie na kilka godzin, lecz efekt utrzymywał się przez cały rok. Po raz pierwszy wykazano, że lek przy reaktywacji pamięci po prostu przekształcał zachowanie unikowe w przybliżanie u osób z prawdziwym lękiem przed pająkami. Nowe podejście przypomina raczej operację niż terapię - twierdzi dr Merel Kindt.

 

Zaproponowany rewolucyjny zabieg ma polegać na jednym krótkim zabiegu, który doprowadzi do nagłej i w znacznym stopniu trwałej utraty strachu. Naukowcy twierdzą że konieczne są dalsze badania i testy na większej liczbie pacjentów oraz tych z trudniejszymi fobiami. Być może dla nas, osób które na co dzień nie zmagają się ze strachem przed pająkami to niewielkie odkrycie, ale może ono wręcz odmienić życie ludziom cierpiącym na arachnofobię.

 

 

Źródło: http://www.treehugger.com/health/treatment-erases-spider-phobia-2-minutes.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika X

być może podobnej metody

być może podobnej metody używają UFOludki, bo ludziska są wciągani na pokald w przerażeniu a wychodzą z odczuciem, że dostąpili objawienia Smile
...i od tej pory sami szukają kontaktu...

0
0

Skomentuj