Nowa usługa dla japońskich rodziców - dokładny model twarzy nienarodzonego dziecka

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jedna z japońskich firm - Fasotec, opracowała specjalną technologię, która wykorzystuje ultrasonograf i drukarkę 3D w celu uzyskania naturalnej wielkości modelu twarzy i ciała nienarodzonego jeszcze dziecka. Dzięki temu rodzice nie będą musieli czekać do narodzin, aby dowiedzieć się jak wygląda ich dziecko.


ABC News podaje, że jedną z kobiet, na której przetestowano tę metodę, była Kyoko Aizaka. Zamówiła ona "model" dziecka, kiedy była w ósmym miesiącu ciąży. Na tym etapie ciąży tarz dziecka jest już zazwyczaj odpowiednio ukształtowana i wyraźnie zaznaczona. Twórcy urządzenia uważają, że jego dokładność jest tak wysoka, że można je będzie stosować w praktyce przed operacjami chirurgicznymi i w diagnostyce.

 

Tą samą metodą można uzyskać model dowolnego ludzkiego narządu. Wszystko, co jest widoczne dla ultrasonografu, będzie mogło być wydrukowane przez drukarkę 3D. Technologia opracowana przez japońskich naukowców ma jednak spory minus - za wydrukowanie "modelu" nienarodzonego dziecka trzeba zapłacić obecnie około 500 dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj