Nowe badania potwierdzają, że okno żywieniowe pomaga w odchudzaniu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowe badania, przeprowadzone przez naukowców z University of Chicago sugerują, że codzienny post jest skutecznym narzędziem w redukowaniu wagi. Badacze twierdzą, że specjalna dieta może również obniżyć ciśnienie krwi.

 

Badanie, które zostało opublikowane w czasopiśmie Nutrition and Healthy Aging, było pierwszym badaniem wpływu okna żywieniowego na osoby otyłe lub z nadwagą. Okno żywieniowe to forma postu, która ogranicza spożywanie pokarmu w określonych godzinach każdego dnia.

Badacze przeprowadzili badanie z udziałem 23 otyłych uczestników o średniej wieku 45 lat, których średnie BMI (body mass index) wynosiło 35. Uczestnicy mogli jeść każdy rodzaj jedzenia w dowolnej ilości, jednak tylko w godzinach 10–18. W pozostałym czasie mogli pić jedynie wodę. Eksperyment trwał 12 tygodni.

 

Naukowcy porównali grupę stosującą okno żywieniowe z grupą kontrolną, a wyniki okazały się zaskakujące. Uczestnicy, którzy stosowali okno żywieniowe, spożywali mniej kalorii, tracili na wadze, a nawet poprawili swoje ciśnienie krwi.

Krista Varady, autorka badania stwierdziła, że pokazuje ono nowe, skuteczne sposoby na zrzucenie wagi, które nie uwzględniają liczenia kalorii ani eliminowania niektórych pokarmów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj