Nowe, bezprzewodowe słuchawki od Apple emitują promieniowanie prosto do twojego mózgu

Kategorie: 

Źródło: ew.com

Apple ogłosiło, że najnowszy iPhone 7 wyjdzie razem ze słuchawkami bezprzewodowymi – marzeniem użytkowników, którzy wciąż walczą ze splątanymi kabelkami. Słuchawki, nazwane AirPods mają być dodatkowo wodoodporne.

 

Pojawiły się jednak pogłoski, że słuchawki są także… rakotwórcze, ze względu na promieniowanie, które trafia bezpośrednio do mózgów użytkowników. Sygnał słuchawek będzie nadawany przez Bluetooth, z telefonu do prawej słuchawki, a z prawej słuchawki do lewej. Oznacza to, że promieniowanie przejdzie bezpośrednio przez mózg użytkownika.

Apple twierdzi, że wszystkie jego urządzenia emitują promieniowanie o częstotliwości radiowej, zgodnie z wytycznymi Federalnej Komisji Łączności. Jednak ponad 200 naukowców uważa, że używanie najnowszych słuchawek Apple'a jest równe z umieszczeniem urządzenia mikrofalowego zaraz obok swojego mózgu.

 

Badania wykazały, że sygnał RFR, używany przez Apple może powodować problemy zdrowotne, w tym raka. RFR może także wywoływać stres oksydacyjny oraz uszkadzać komórki DNA. Jednak jak jest naprawdę, trudno się jeszcze dowiedzieć. "To jak funkcja Bluetooth jest szkodliwa będziemy mogli zaobserwować na przestrzeni kilku dekad" - twierdzi Joel Moskowitz z UC Berkeley School of Public Health.  

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj