Nowe dowody potwierdzające medyczną skuteczność imbiru

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Imbir jest znany jako przyprawa będąca naturalnym antybiotykiem. Jest to korzeń znany od tysięcy lat, podczas których stosowano go jako uniwersalną przyprawę do potraw. Z czasem ludzkość zorientowała się, że jego wpływ na ludzki organizm jest zbawienny, teraz dochodzi do tego nauka.

 

Według dotychczasowych ustaleń imbir działa bardzo pozytywnie na trawienie, poprawia odporność organizmu, oraz powoduje zmniejszenie stanów zapalnych. Ostatnie badania wykazują też, że imbir jest korzystny dla osób z cukrzycą.

 

Okazało się, że imbir może zmniejszyć poziom cukru we krwi pacjentów z cukrzycą typu 2. To istotna informacja ponieważ ostatnio znacznie wzrosła ilość przypadków tego schorzenia ze względu na niezdrową dietę i siedzący tryb życia praktykowany na zachodzie.

 

Badanie potwierdzające lecznicze działanie imbiru prowadzono na 88 pacjentach, którzy od przynajmniej 10 lat żyją z cukrzycą typu 2. Uczestnicy otrzymywali trzy gramy suchego proszku imbiru w kapsułce lub placebo. Po 8 tygodniach pacjenci otrzymujący imbir mieli znacznie obniżony poziom glukozy we krwi na czczo ze 171 mg/dl do 150 mg/dl. Za to w grupie pacjentów przyjmujących placebo poziom cukru wzrósł.

 

Imbir pozwala na obniżenie poziomu cukru we krwi na skutek kilku mechanizmów. Przede wszystkim z powodu wpływu na aktywność enzymów wątrobowych, które przyczyniają się do rozkładu glukozy.

 

Pacjenci z cukrzyca typu 2 dobrze wiedzą o tym, że poziom cukru trzeba kontrolować, a w przypadku wysokiego poziomu należy reagować. Warto pomyśleć aby oprócz leków spożywać od 3 do 4 gram imbiru dziennie, co powinno spowodować po jakimś czasie stały efekt terapeutyczny.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj