Nowe krople do oczu mogą zastąpić milionom ludzi okulary do czytania!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Niedawno zatwierdzone krople do oczu, które pojawiły się na rynku w czwartek, mogą zmienić życie milionów Amerykanów ze związanym z wiekiem niewyraźnym widzeniem do bliży. Tak zwana starczowzroczność dotyka głównie osób w wieku ponad 40 lat i starszych.

Vuity to zatwierdzony w październiku preparat przez amerykańską agencję FDA (Foods and Drugs Administration) , może potencjalnie zastąpić okulary do czytania dla niektórych ze 128 milionów Amerykanów z problemami ze wzrokiem bliży. Według firmy, nowy lek zaczyna działać po około 15 minutach, a jedna kropla do każdego oka zapewnia ostrzejsze widzenie przez sześć do dziesięciu godzin.

 

Uczestników badań klinicznych preparatu było aż 750. Większość z nich podchodziła do tej technologii entuzjastycznie twierdząc, że zdecydowanie zmienia życie na lepsze. Pacjenci stosujący Vuity nie potrzebowali okularów tak często jak wcześniej. Zwłaszcza podczas pracy przy komputerze.

 

Vuity to pierwsze krople do oczu zatwierdzone przez FDA do leczenia związanego z wiekiem niewyraźnego widzenia do bliży, znanego również jako starczowzroczność. Lek na receptę wykorzystuje naturalną zdolność oka do zmniejszania rozmiaru źrenicy. To z kolei zwiększa głębię ostrości lub głębię ostrości, co pozwala na naturalne skupienie się na różnych odległościach.

 

30-dniowy zapas leku kosztuje około 80 dolarów i według rzecznika Vuity jest najlepszym i jedynm na świecie preparatem tego typu dla osób w wieku od 40 do 55 lat. Firma podała, że ​​skutki uboczne trzymiesięcznego badania obejmowały bóle głowy i zaczerwienienie oczu. 

 

 

Vuity nie jest bynajmniej panaceum, a producent ostrzega przed używaniem kropli podczas jazdy samochodem nocą lub podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia. Krople są przeznaczone do łagodnego do umiarkowanego nasilenia starczowzroczności i są mniej skuteczne po 65 roku życia wraz ze starzeniem się oczu. Użytkownicy mogą również doświadczać tymczasowych trudności z przełączaniem ostrości między bliskimi i dalekimi obiektami.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj