Nowy lek przyspiesza gojenie się złamań

Kategorie: 

dreamstime.com
Naukowcy z University of Southampton poinformowali, że ludzie coraz gorzej radzą sobie ze złamaniami. U około 10% z nich okres rekonwalescencji wynosi więcej, niż sześć miesięcy. Niektóre złamania kości nigdy się nie zrastają, twierdzi Zee News
 
Do stworzenia nowych leków zainspirowały naukowców płazy, takie jak np. salamandra. Specjaliści wykorzystali do testów próbki tkanek kostnych pobranych od osób poddawanych operacji wymiany stawu biodrowego. Badania wykazały, że nowy lek powoduje, że komórki macierzyste w szpiku kości się dzielą. W rezultacie, powstają nowe komórki kostne.Naukowcy twierdzą, że lek ten aktywuje szlak molekularny WNT, które kontroluje wzrost komórek macierzystych.
 
Naukowcy mają nadzieję, że odkrycie to pozwoli na opracowanie nowych metod leczenia osteoporozy - choroby charakteryzującej się zmniejszeniem masy i gęstości kości. 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Adi

Na złamanie kości dobre są

Na złamanie kości dobre są skorupki jaj najlepiej białych wiejskich.Sprawdzałem różne sposoby i żywokost też ale tylko skorupki jaj zadziałały i to zadziwiająco szybko i dobrze.Zrobiłem z całych jaj ze skurupkami ajerkoniak i piłem to po kieliszku 3 razy dziennie.Złamanie ,które nie chciało się zrastać przez prawie 6 miesięcy po stosowaniu mikstury z jaj zrosło się po 2 tygodniach.Lekarze się śmiali jak mowiłem ,że zacząłem stosować miksture z jaj a po tym jak się szybko zrosło to zamkneli swoje buzie i się słowem nie odezwali.

0
0
Portret użytkownika eva11

LEK  NA GOJENIE SIE ZLAMAN

LEK  NA GOJENIE SIE ZLAMAN ISTNIEJE OD SETEK LAT!A JEST NIM ZYWOKOST,ZIOLO KTORE DEPCZECIE,WYRYWACIE Z DROGOCENNYM KORZENIEM LUB LEJECIE NA NIE TOKSYCZNA CHEMIE,...NAUKOWCY CO WSZYSTKO ODGAPIAJA OD NATURY I TWORZA NIEUDOLNE I BEZUZYTECZNE KOPIE..........

0
0

Skomentuj