Nowy skaner natychmiast wykrywa COVID-19 u ludzi i na płaskich powierzchniach

Kategorie: 

Źródło: ZnZ

Amerykańskie przedsiębiorstwo Advanced Medical Solutions International, opracowało przenośne urządzenie, które rzekomo, jest w stanie natychmiastowo wykryć koronawirusa u ludzi i na powierzchniach płaskich. Zdaniem przedstawicieli firmy, COVID Hunter jest w stanie zlokalizować koronawirusa w płucach, gardle, nosie i skórze człowieka - bez konieczności dotykania ich. Może również wykryć wirusa przez szkło lub przezroczysty materiał.

 

W testach COVID Hunter wykazał ponad 99-procentowy wskaźnik dokładności i był w stanie rozróżnić pacjentów zarażonych i zdrowych. Wykrywał on również, które próbki pochodziły od chorych na COVID-19, zweryfikowanych za pomocą testu PCR. Celem urządzenia jest jak najszybsze przywrócenie normalnego życia poprzez skanowanie ludzi, szpitali, pokoi, szkół, lokali, punktów gastronomicznych, hoteli i wielu innych miejsc. Domyślnie, miałoby to doprowadzić do powstania "baniek" wolnych od COVID-19, które nie wymagałyby żadnych ograniczeń.

 

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie produktu:

Wykorzystaliśmy określone widma fal elektromagnetycznych, aby zidentyfikować unikalny „odcisk palca wirusa” - wyjaśnia dr Adeeb Al-Zoubi , współzałożyciel i dyrektor naukowy AMSI. W miarę odkrywania nowych wariantów wirusa, COVID Hunter może zostać „zaktualizowany”, co czyni go krytyczną bronią w walce z rozprzestrzenianiem się pandemii 

Ostateczna cena Covid Huntera nie została jak dotąd podana, ale firma planuje aby była ona "bardzo przystępna". Ujawniono przy tym plany produkcji pierwszych egzemplarzy. Advanced Medical Solutions International planuje dystrybucję pierwszych urządzeń w ośrodkach o dużej koncentracji ludzi, aby później stopniowo rozprzestrzeniać ją po świecie. Planowo, ma on powstawać w fabrykach w Ameryce Środkowej, Azji Południowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj