Obgryzanie paznokci prowadzi do zakażeń i poważnych zatruć pokarmowych

Kategorie: 

www.sxc.hu

Obgryzanie paznokci to nie tylko nieestetyczny ale i szkodliwy nawyk, ponieważ może prowadzić do penetracji ciała przez niebezpieczne bakterie żyjące pod paznokciami. Jak twierdzi Richard Scher z Weill Cornell College, pod paznokciami można znaleźć na przykład pałeczki Salmonelli i bakterie E. coli.


Jak podaje Daily Mail, po wprowadzeniu do jamy ustnej i przewodu pokarmowego, patogeny te mogą powodować infekcje, biegunkę oraz ostre bóle brzucha. Obgryzając paznokcie można doprowadzić do uszkodzeń naskórka, co może wywołać okołopaznokciowe zapalenie tkanek. Często schorzenie to wymaga interwencji lekarza, a aby usunąć owrzodzenia i ropiejące rany należy przez dłuższy czas brać antybiotyki i leki przeciwgrzybicze.


Wirus brodawczaka ludzkiego można również przenieść z palców do ust podczas obgryzania paznokci. Przeniesiony, może spowodować choroby dziąseł i próchnicę. W walce z niebezpiecznym nawykiem mogą pomóc specjalne lakiery o gorzkim smaku. Najczęstszą jego przyczyną jest stres i to z nim trzeba walczyć w pierwszej kolejności.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika WR

Może odwrotnie = szczepionka

Może odwrotnie = szczepionka ,wprowadzona bardziej bezpieczną drogą niż przez iniekcję pod skórę czy do krwi

0
0

Skomentuj