Odchudzanie się w okresie zimowym jest szkodliwe

Kategorie: 

www.sxc.hu

Naukowcy z University of Michigan (USA) poinformowali, że stosowanie w zimie diet - nawet tych które zmniejszają spożycie kalorii do dopuszczalnych poziomów i dostarczają organizmowi witamin i składników mineralnych, stanowi zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.


W efekcie odchudzania człowiek staje się bardzo podatny na sezonowe choroby zakaźne, z których bardzo często rozwijają się różne powikłania. Do takich wniosków naukowcy doszli po przeprowadzeniu eksperymentów na myszach, które podzielono na trzy grupy i karmiono różnymi pokarmami.


Pierwsza grupa otrzymywała odpowiednią ilość kalorii, witamin i minerałów, druga grupa otrzymywała tylko witaminy i składniki mineralne. Grupa gryzoni z trzeciej grupy dostawała tylko paszę w postaci płynnej, która nie zawierała żadnych składników odżywczych.

 

Po pewnym czasie u myszy rozwinęły się wirusowe infekcje dróg oddechowych, tak powszechne w zimie. Gryzonie z pierwszej grupy łatwo radziły sobie z chorobą i rzadko rozwijały się u nich powikłania. U myszy z drugiej i trzeciej grupy, nie dość, że bardzo często występowały groźne powikłania. Dodatkowo naukowcy zanotowali gwałtowny wzrost zgonów w grupie żywiącej się najmniej wartościowym pokarmem.


W rezultacie stwierdzono, że stosowanie jakichkolwiek ograniczeń dietetycznych w zimie może wywołać poważne problemy zdrowotne. DLatego w obliczu nadchodzącego sezonu obżarstwa warto zachować umiar w jedzeniu, ale bardziej restrykcyjne odchudzanie przełożyć na bardziej korzystny dla ludzkiego organizmu sezon. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Proponuje zwrócić szczególną

Proponuje zwrócić szczególną uwagę na spożywanie cukru. Cukier jest główną pożywką dla grzybów w organiźmie co jest przyczyną infekcji i spadku odporności.

0
0
Portret użytkownika mirek

Nie jest to prawda, nie ma

Nie jest to prawda, nie ma znaczenia w czasie redukcji tkanki tłuszczowej jaka jest pora roku. Kompletne bzdury, wiele czytałem na chudzianka.pl na temat odchudzania.

0
0

Skomentuj